more_horiz
Wiadomości

Kolejne sukcesy ukraińskiej armii. Żołnierze odparli rosyjskie szturmy na kilku kierunkach

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2022 09:42
Siły ukraińskie odparły rosyjskie natarcie na kierunku Bachmutu, Awdijiwki, Nowopawłowska, Zaporoża i południowobużańskim - podał w sobotę rano sztab generalny ukraińskiej armii w komunikacie opublikowanym na Facebooku.
Żołnierz ukraińskiej dywizji przeciwlotniczej na stanowisku w obwodzie charkowskim. Trwa inwazja Rosji na Ukrainę
Żołnierz ukraińskiej dywizji przeciwlotniczej na stanowisku w obwodzie charkowskim. Trwa inwazja Rosji na UkrainęFoto: PAP/Mykola Kalyeniak

"Wróg przeprowadził operacje ofensywne na kierunku bachmuckim (...), ale nie odniósł sukcesu, wycofał się. Na kierunku Awdijiwki okupanci prowadzili natarcie (...), ale zostali odparci. Na kierunkach Nowopawłowsk i Zaporoże Novoselka nasi żołnierze skutecznie zatrzymali ofensywę wroga i odepchnęli najeźdźców. Na kierunku południowobużańskim wróg próbował przeprowadzić ofensywę (...), ale bez skutku i wycofał się" - czytamy w komunikacie.

Na pozostałych kierunkach styczności wojsk Rosjanie prowadzi ostrzał rakietowy i artyleryjski - wynika z podsumowania operacyjnego sztabu generalnego.

Nasze lotnictwo uderzyło w pięć umocnionych miejsc wroga oraz koncentracji jego sprzętu w rejonach basztanskim, berisławskim i chersońskim. W ramach zadań ogniowych jednostek rakietowych i artyleryjskich uderzono w most drogowy zapory Nowaja Kachowka, który nie nadaje się do użytkowania. Zlikwidowano 46 okupantów, zniszczono 15 jednostek broni pancernej, inżynieryjnej i samochodowej - mówił z kolei rzecznik Dowództwa Operacyjnego "Południe" Władisław Nazarow.


Posłuchaj
00:28 Ukraina.mp3 Rzecznik Dowództwa Operacyjnego "Południe" Władisław Nazarow powiedział, że siły ukraińskie przeprowadziły szereg ataków na pozycje agresora (IAR)

Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także