more_horiz
Wiadomości

Sukces ukraińskiej armii. Odparła rosyjskie ataki na czterech odcinkach frontu

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2022 01:10
Jak przekazał sztab generalny ukraińskiej armii, siły zbrojne okupowanego kraju odparły rosyjskie ataki na czterech odcinkach frontu w Donbasie.
Sztab generalny Ukrainy poinformował o odparciu rosyjskich ataków na czterech odcinkach frontu
Sztab generalny Ukrainy poinformował o odparciu rosyjskich ataków na czterech odcinkach frontuFoto: facebook.com/GeneralStaff.ua

Rosjanie podjęli działania szturmowe w rejonie miejscowości Dołyna na kierunku słowiańskim.
Atakowali również w okolicach Bachmutu w kierunku Wesełoj Dołyny, Sołedaru, miejscowości Bachmucke i Zajcewe. Sztab poinformował również o nieskutecznych próbach natarć rosyjskich w rejonie Adwijiwki i na północny zachód od Doniecka w kierunku miejscowości Wodiane.

Jak podkreśla strona ukraińska, wojska rosyjskie dążą do zajęcia całego obwodu donieckiego oraz utrzymania okupowanych terenów w obwodach charkowskim, ługańskim, chersońskim, zaporoskim i mikołajowskim.

Sztab generalny: Białoruś planuje manewry

Wcześniej sztab generalny ukraińskiej armii podawał informację, że we wrześniu na Białorusi zaplanowano manewry wojskowe, które przewidują m.in. "uwolnienie tymczasowo zajętych terytoriów". Jak wskazano, możliwe, że pod tym pojęciem kryją się przygraniczne regiony Ukrainy. - Nie jest wykluczone, że pod tak zwanym tymczasowo utraconym terytorium kryją się przygraniczne regiony (ukraińskich - red.) obwodów: wołyńskiego, rówieńskiego i żytomierskiego. To odpowiada koncepcji ogólnych działań sił zbrojnych tzw. państwa związkowego (Białorusi i Rosji - red.) na kierunku ukraińskim. Ale siły zbrojne Ukrainy są gotowe na wszelki rozwój wydarzeń, w tym na kierunku północnym - powiedział gen. Ołeksij Hromow.

Jak dodał, w manewrach mają brać udział żołnierze z Rosji i krajów członkowskich poradzieckiej Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym. Zaznaczył, że obecnie prawdopodobieństwo ofensywy przeciwnika z terytorium Białorusi lub inwazji wojsk białoruskich jest małe.

Czytaj także:

>>> INWAZJA ROSJI NA UKRAINĘ - zobacz serwis specjalny <<<

***

Polskie Radio tymczasowo uruchomiło transmisję w czasie rzeczywistym sygnału Ukraińskiego Radia poprzez swoje nadajniki cyfrowe w technologii DAB+. Sygnał publicznego ukraińskiego nadawcy dostępny jest także na kanałach internetowych Polskiego Radia. Dzięki temu przebywający w Polsce Ukraińcy będą mogli łatwiej słuchać audycji swojego radia publicznego.

ng

Zobacz także

Zobacz także