more_horiz
Wiadomości

Biały Dom deklaruje gotowość współpracy z nowym rządem Włoch. "Ważny partner w NATO i G7"

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2022 22:05
Biały Dom deklaruje gotowość współpracy z nowym rządem Włoch we wszystkich kwestiach. Poproszona przez Polskie Radio o komentarz do zwycięstwa prawicowej koalicji, rzeczniczka Białego Domu podkreśliła istotną rolę Włoch w NATO i grupie G7. O szczegółach korespondent IAR, Marek Wałkuski.
Biały Dom skomentował wyniki wyborów we Włoszech
Biały Dom skomentował wyniki wyborów we WłoszechFoto: Shutterstock/Andrea Izzotti

Podczas konferencji prasowej w Białym Domu korespondent Polskiego Radia Marek Wałkuski zapytał rzeczniczkę prezydenta USA Karine Jean-Pierre o przyszłą współpracę z prawicową koalicją, która zwyciężyła we wczorajszych wyborach we Włoszech.

- Włochy są ważnym partnerem USA w NATO oraz w G7. Będziemy współpracować z nowym rządem włoskim w pełnym zakresie wspólnych globalnych wyzwań, w tym wspieraniu Ukrainy w obronie przed rosyjską agresją - powiedziała rzeczniczka Białego Domu.

Wspólne cele USA i Włoch

W podobnym tonie wypowiedział się wcześniej sekretarz stanu Antony Blinken. - Po wczorajszych wyborach we Włoszech chętnie będziemy współpracować z włoskim rządem nad naszymi wspólnymi celami: wspieraniem wolnej i niepodległej Ukrainy, poszanowaniem praw człowieka i budowaniem zrównoważonej przyszłości gospodarczej - oświadczył szef amerykańskiej dyplomacji podkreślając, że Włochy to "ważny sojusznik USA, silna demokracja i ceniony partner".

Posłuchaj
00:48 11960989_1.mp3 Bialy Dom o wyborach we Włoszech - relacja Marka Wałkuskiego (IAR)

Czytaj także:

Zobacz także: Zbigniew Kuźmiuk w "24 pytaniach"

IAR/es

Zobacz także

Zobacz także