more_horiz
Wiadomości

Szef NATO przestrzegł Rosję przed użyciem broni nuklearnej. "To by się wiązało z bardzo poważnymi konsekwencjami"

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2022 21:52
Sekretarz generalny NATO przestrzegł Rosję przed użyciem broni nuklearnej. Jak zaznaczył, wiązałoby się to dla niej z bardzo poważnymi konsekwencjami. O szczegółach korespondentka IAR, Beata Płomecka.
Szef NATO podkreślił, że użycie broni nuklearnej jest absolutnie niedopuszczalne
Szef NATO podkreślił, że użycie broni nuklearnej jest absolutnie niedopuszczalneFoto: PAP/EPA/STEPHANIE LECOCQ

Sekretarz generalny NATO przestrzegł Rosję przed użyciem broni nuklearnej. - To będzie się wiązało z bardzo poważnymi konsekwencjami dla Rosji - powiedział Jens Stoltenberg podczas spotkania z grupą socjalistów w Parlamencie Europejskim.

Retoryka nuklearna Putina

- Jakiekolwiek użycie broni nuklearnej jest absolutnie niedopuszczalne. To całkowicie zmieniłoby charakter konfliktu i Rosja musi wiedzieć, że nie da się wygrać wojny nuklearnej. Nie mówię, że jest bardzo prawdopodobne użycie przez Rosjan broni jądrowej, ale kiedy słyszymy ciągle ten rodzaj retoryki nuklearnej ze strony Rosji, prezydenta Putina, musimy to poważnie traktować - powiedział szef Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Użyciem broni jądrowej ponownie zagroził dziś były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew. W ubiegłym tygodniu straszył nią także Władimir Putin.


Posłuchaj
00:23 11962872_1.mp3 Szef NATO przestrzega Rosję przed użyciem broni nuklearnej - IAR

Czytaj także:

Zobacz także: Michał Dworczyk w "Salonie politycznym Trójki"

IAR/es

Zobacz także

Zobacz także