more_horiz
Wiadomości

Kilkanaście nalotów i ostrzałów na pozycje Rosjan. Okupanci znów atakują cele cywilne

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2022 07:32
Sztab Generalny Ukraińskich Sił Zbrojnych poinformował, że minionej doby przeprowadzono 17 nalotów i 12 ostrzałów artyleryjskich na pozycje Rosjan na okupowanych terenach. Jednocześnie wojska agresora kontynuowały ostrzał przy pomocy artylerii i rakiet. Dodano, że pociski wystrzelone przez okupanta spadły na kilkadziesiąt miejscowości poza linią frontu.
Sztab Generalny Ukraińskich Sił Zbrojnych poinformował, że minionej doby przeprowadzono kilkanaście nalotów i ostrzałów artyleryjskich na pozycje Rosjan na okupowanych terenach
Sztab Generalny Ukraińskich Sił Zbrojnych poinformował, że minionej doby przeprowadzono kilkanaście nalotów i ostrzałów artyleryjskich na pozycje Rosjan na okupowanych terenachFoto: facebook.com/GeneralStaff.ua

W ciągu ostatnich 24 godzin rosyjskie pociski spadły na ponad 40 miejscowości poza linią frontu, w tym na Charków, Słowiańsk, Kramatorsk, Mikołajów i Awdijiwkę.

Sztab Generalny Ukraińskich Sił Zbrojnych poinformował również, że w jednostkach rosyjskich rozpoczęło się przyjmowanie niedawno zmobilizowanych rekrutów. Mimo braku odpowiedniego przeszkolenia uzupełniają oni stan liczebny oddziałów frontowych, między innymi dywizji pancernych oraz jednostek piechoty. Do oddziałów rosyjskich na terenach okupowanych są wcielani też przestępcy zwolnieni z więzień na Ukrainie i w Rosji.

Wojna na Ukrainie

Działania sił rosyjskich nadal skupiają się na utrzymaniu pozycji w obwodzie donieckim i na przeciwdziałaniu ukraińskiej ofensywie. W kilku miejscach Rosjanie próbowali odzyskać utracone pozycje oraz przeprowadzili zwiad lotniczy zarówno przy pomocy samolotów bojowych, jak i dronów.

Posłuchaj
00:27 11963342_1.mp3 Ukraiński Sztab Generalny: w rosyjskich wojskach okupacyjnych rozpoczęto przyjmowanie nowych kadr pochodzących z częściowej mobilizacji (IAR) 

Czytaj także:

>>> INWAZJA ROSJI NA UKRAINĘ - zobacz serwis specjalny <<<

***

Polskie Radio tymczasowo uruchomiło transmisję w czasie rzeczywistym sygnału Ukraińskiego Radia poprzez swoje nadajniki cyfrowe w technologii DAB+. Sygnał publicznego ukraińskiego nadawcy dostępny jest także na kanałach internetowych Polskiego Radia. Dzięki temu przebywający w Polsce Ukraińcy będą mogli łatwiej słuchać audycji swojego radia publicznego.

ng//IAR

Zobacz także

Zobacz także