more_horiz
Wiadomości

Papież Franciszek apeluje o modlitwę za Ukrainę i mówi o spotkaniu z kard. Krajewskim. "Opowiadał mi straszne rzeczy"

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2022 11:50
Papieski jałmużnik kardynał Konrad Krajewski przebywa jako wysłannik papieża Franciszka na Ukrainie. W poniedziałek był w miejscu zbiorowych mogił odkrytych w lesie pod Iziumem w obwodzie charkowskim na północnym wschodzie Ukrainy.
Papież Franciszek podczas audiencji wezwał do modlitwy za Ukrainę
Papież Franciszek podczas audiencji wezwał do modlitwy za UkrainęFoto: PAP/EPA/MAURIZIO BRAMBATTI

Papież ponownie wystąpił z emocjonalnym apelem o modlitwy za naród ukraiński. Franciszek spotkał się z wiernymi na audiencji ogólnej na placu świętego Piotra w Watykanie.

"Udręczony naród" ukraiński bardzo cierpi - podkreślił papież Franciszek podczas środowej audiencji. Mówił o swojej rozmowie z papieskim jałmużnikiem kardynałem Konradem Krajewskim, który wrócił z Ukrainy, gdzie był po raz czwarty od początku rosyjskiej inwazji.

Naród Ukrainy doświadcza niebywałych okrucieństw

Na zakończenie audiencji, po kazaniu poświęconym rozeznaniu i modlitwie, papież, zwracając się do włoskich wiernych, powiedział, że jego myśli biegną w kierunku cierpiącej Ukrainy, której naród doświadcza niebywałych okrucieństw.

Myślę o udręczonej Ukrainie. Bardzo cierpi ten biedny naród, tak okrutnie doświadczony - zaznaczył Franciszek, zwracając się do wiernych.

Rozmowa z kardynałem Krajewskim

- Dziś rano rozmawiałem z kardynałem Krajewskim, który wrócił z Ukrainy. Opowiadał mi o rzeczach strasznych. Myślmy o Ukrainie i módlmy się za ten umęczony naród - wezwał Ojciec Święty.

Jałmużnik papieski, kardynał Konrad Krajewski zakończył czwartą misję na Ukrainie. Podczas pobytu w pobliżu frontu dostał się pod rosyjski ostrzał. Jego relacje i reakcje na odnalezione zbiorowe mogiły zamordowanych Ukraińców trafiły do wszystkich włoskich mediów.

Czytaj także:

pg,IAR,pap

Zobacz także

Zobacz także