more_horiz
Wiadomości

USA ogłaszają kolejny pakiet pomocy wojskowej dla Kijowa. "Ukraińcy nie chcą być częścią Rosji"

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2022 21:23
Rzeczniczka Białego Domu Karine Jean-Pierre powiedziała, że USA nigdy nie uznają wyniku nielegalnych referendów na okupowanych przez Rosję terytoriach Ukrainy. Jean-Pierre ogłosiła kolejny pakiet pomocy wojskowej dla Kijowa o wartości 1,1 miliarda dolarów. O szczegółach korespondent IAR, Marek Wałkuski.
Rzeczniczka Białego Domu Karine Jean-Pierre zapewniła, że USA nigdy nie uznają wyniku nielegalnych referendów na okupowanych przez Rosję terytoriach Ukrainy
Rzeczniczka Białego Domu Karine Jean-Pierre zapewniła, że USA nigdy nie uznają wyniku nielegalnych referendów na okupowanych przez Rosję terytoriach UkrainyFoto: Shutterstock/Andrea Izzotti

Podczas briefingu w Białym Domu Karine Jean-Pierre powiedziała, że referenda na terenach okupowanych są fikcyjnie i mają stanowić pretekst do ich aneksji przez Rosję.

- Świat zobaczył bardzo wyraźnie, że Ukraińcy nie chcą być częścią Rosji. W rzeczywistości naród ukraiński walczy o swoją niepodległość - stwierdziła. Rzeczniczka Białego Domu nazwała walkę Ukraińców o wolność mianem heroicznej . Powiedziała też, że rosyjskie wojska popełniają zbrodnie wojenne na Ukrainie. - Te referenda są bezprawne i skandaliczne - mówiła.

Dalsze wsparcie Kijowa

Karine Jean-Pierre zapowiedziała konsultacje z europejskimi sojusznikami w sprawie dodatkowych sankcji i dalsze wsparcie militarne dla Kijowa.

- Dziś Stany Zjednoczone ogłaszają dodatkowy pakiet broni i sprzętu dla Ukrainy o wartości 1,1 mld dolarów w ramach inicjatywy pomocy w zakresie bezpieczeństwa - powiedziała. Rzeczniczka Białego Domu poinformowała, że nowy pakiet obejmie systemy HIMARS, setki pojazdów opancerzonych, radarów i systemów przeciwdronowych.

Posłuchaj
00:59 11964958_1.mp3 Nowy pakiet pomocy USA dla Ukrainy - relacja Marka Wałkuskiego (IAR)

 Czytaj także:

Zobacz także: Paweł Sałek w "Sygnałach dnia"

IAR/es/koz

Zobacz także

Zobacz także