more_horiz
Wiadomości

Spotkania szefa MSZ z amerykańskimi kongresmenami. Rozmowy dotyczyły m.in. wsparcia dla Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2022 00:07
Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP poinformowało o spotkaniach szefa polskiej dyplomacji z amerykańskimi kongresmenami. Rozmowy z senatorami: Jeanne Shaheen i Rogerem Wickerem oraz zasiadającą w Izbie Reprezentantów Marcy Kaptur dotyczyły m.in. relacji Polska-USA oraz pomocy Ukrainie.
Waszyngton: minister Zbigniew Rau spotkał się z amerykańskimi kongresmenami
Waszyngton: minister Zbigniew Rau spotkał się z amerykańskimi kongresmenamiFoto: Bartosz Peterman / MSZ

Jak przekazało na Twitterze MSZ, podczas spotkania z Jeanne Shaheen i Rogerem Wickerem, Zbigniew Rau dyskutowali na temat polsko-amerykańskich relacji dwustronnych, bezpieczeństwa żywnościoweowego na świecie oraz wsparcia humanitarnego dla Ukrainy.

W kolejnym wpisie Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało o rozmowie szefa resortu z Marcy Kaptur - przewodniczącą grupy Congressional Poland Caucus, która aktywnie działa na rzecz wzmocnienia relacji amerykańsko-polskich wokół wspólnych wartości i więzi gospodarczych.

Rozmowy również dotyczyły pomocy dla Ukrainy, ale też innych bieżących spraw międzynarodowych.

W czwartek rozmowa Rau-Pelosi. Czego będzie dotyczyć?

Rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Łukasz Jasina powiedział, że Zbigniew Rau w czwartek spotka się w Waszyngtonie z przewodniczącą Izby Reprezentantów Nancy Pelosi. Rozmowa ma dotyczyć między innymi bezpieczeństwa militarnego i energetycznego.

Czytaj również:

Łukasz Jasina, który był gościem Polskiego Radia 24 podkreślił, że od dawna planowana wizyta ministra Zbigniewa Raua w Stanach Zjednoczonych, to ważny element stałych kontaktów polsko-amerykańskich.

ZOBACZ WIDEO] Rzecznik MSZ Łukasz Jasina gościem Polskiego Radia 24

ms, IAR

Zobacz także

Zobacz także