more_horiz
Wiadomości

Rezolucja ws. uznania Rosji za państwo terrorystyczne. Jest decyzja Parlamentu Europejskiego

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2022 09:17
Nie będzie rezolucji Parlamentu Europejskiego uznającej Rosję za państwo terrorystyczne. Z ustaleń brukselskiej korespondentki Polskiego Radia Beaty Płomeckiej wynika, że propozycja grupy konserwatystów została wczoraj odrzucona przez większość frakcji. Przeciwko byli socjaliści, liberałowie, zieloni i komuniści.
Nie będzie rezolucji uznającej Rosję za państwo terrorystyczne
Nie będzie rezolucji uznającej Rosję za państwo terrorystyczneFoto: Alexandros Michailidis/ Shutterstock

W projekcie rezolucji, który przygotowali europejscy konserwatyści jest mowa o tym, że kraje członkowskie i Unia Europejska powinny natychmiast uznać Federację Rosyjską jako państwo sponsorujące terroryzm.

"Rosja szerzy terror na świecie"

Europoseł Kosma Złotowski, który poinformował na Twitterze o zbieranych podpisach pod projektem rezolucji wskazał na ostatnie rosyjskie ataki na obiekty cywilne oraz zbrodnie wojenne w Buczy i Irpieniu.

W dokumencie przypomniano, że z takim apele zwrócili się do społeczności międzynarodowej przedstawiciele rządu i parlamentu Ukrainy. Napisano też, że Rosja szerzy terror na świecie finansując sieci najemników jak Grupa Wagnera i że wielokrotnie wspierała akty międzynarodowego terroryzmu.

Czytaj więcej:

Zobacz także: Andrzej Halicki w PR24

nj, IAR

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także