more_horiz
Wiadomości

Mieszkańcy Melitopola i Chersonia spodziewają się wyzwolenia. Pozbywają się rosyjskiej waluty

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2022 19:54
Mer Melitopola Iwan Fedorow poinformował, że mieszkańcy obwodu chersońskiego i rejonu Melitopola przewidując deokupację tych terenów pozbywają się rosyjskich rubli i płacą hrywnami.
Mer Melitopola Iwan Fedorow: mieszkańcy regionu pozbywają się rubli
Mer Melitopola Iwan Fedorow: mieszkańcy regionu pozbywają się rubliFoto: allexo/shutterstock.com

- Wszyscy zdają sobie sprawę, że deokupacja obwodu chersońskiego, a potem rejonu Melitopola, jest nieunikniona - powiedział Feodorow, cytowany przez agencję Ukrinform.

Jak mówił, w Chersoniu "stacje benzynowe w ogóle odmawiają przyjmowania pieniędzy rosyjskich, taka sama tendencja jest w Melitopolu". Opisywał też, że ludzie nie chcą używać rubli i teraz w obiegu w placówkach handlowych używana jest hrywna.

Spadek kursu rubla w Chersoniu

Fedorow dodał, że kurs rubla w Chersoniu wobec ukraińskiej hrywny znacznie spadł. Na początku okupacji Rosjanie, którzy wymuszali transakcje w rublach, znacznie zawyżali kurs swojej waluty - przypomniał.

Czytaj również:

Chersoń jest pod okupacją rosyjską od początku marca br. W obwodzie chersońskim, przylegającym do anektowanego przez Rosję Krymu, w ostatnich tygodniach trwa kontrofensywa sił ukraińskich. Chersoń jest pod okupacją rosyjską od początku marca br. W obwodzie chersońskim, przylegającym do anektowanego przez Rosję Krymu, w ostatnich tygodniach trwa kontrofensywa sił ukraińskich. 

ms/PAP, IAR

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także