more_horiz
Wiadomości

USA zaniepokojone retoryką Rosji. "Popełni poważny błąd, jeśli użyje broni jądrowej"

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2022 21:32
Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden ostrzegł Rosję przed użyciem taktycznej broni nuklearnej. Amerykański przywódca powiedział, że w tej chwili nie wie czy Moskwa rzeczywiście przygotowuje prowokację by uzasadnić użycie takiej broni. O szczegółach korespondent Polskiego Radia Marek Wałkuski.
Joe Biden: nie wiemy, czy Rosja planuje prowokację, ale popełni poważny błąd, jeśli użyje broni jądrowej
Joe Biden: nie wiemy, czy Rosja planuje prowokację, ale popełni poważny błąd, jeśli użyje broni jądrowejFoto: PAP/EPA/Al Drago / POOL

Prezydent Joe Biden powiedział, że kwestii potencjalnego użycia przez Rosję broni nuklearnej poświęcił sporo czasu.

Rosja popełniłaby niesamowicie poważny błąd, gdyby użyła taktycznej broni nuklearnej. W tej chwili nie ma pewności czy rzeczywiście przygotowują prowokację, nie wiem tego. Ale byłby to bardzo, bardzo poważny błąd - wskazał Joe Biden.

Sprawa Brittney Griner

Poproszony o komentarz w sprawie odrzucenia przez rosyjski sąd apelacji w sprawie wyroku dziewięciu lat więzienia za posiadanie olejku z marihuany dla amerykańskiej koszykarki Brittney Griner, prezydent USA powiedział, że Biały Dom jest stałym kontakcie w tej sprawie z władzami na Kremlu ale do tej pory nie udało się uzyskać pozytywnej odpowiedzi. - Nadal będziemy próbować - dodał Joe Biden.

Posłuchaj
00:45 12012521_1.mp3 Joe Biden ostrzega Rosję przed użyciem broni jądrowej - relacja Marka Wałkuskiego (IAR) 

Czytaj także:

ng//IAR

Zobacz także

Zobacz także