more_horiz
Wiadomości

Ukraina: alarm przeciwlotniczy na terytorium całego kraju, doniesienia o eksplozjach

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2022 07:45
Na całym terytorium Ukrainy w poniedziałek rano ogłoszono alarm przeciwlotniczy. Kanały w Telegramie informują o rosyjskich pociskach rakietowych, wystrzelonych m.in. z regionu Morza Kaspijskiego. Są też już doniesienia o wybuchach.
Rosja wystrzeliła rakiety w kierunku ukraińskich miast
Rosja wystrzeliła rakiety w kierunku ukraińskich miastFoto: EPA/HANNIBAL HANSCHKE

Alarm przeciwlotniczy obowiązuje również w zachodnich obwodach Ukrainy. O "wysokim poziomie zagrożenia" powiadomiły władze obwodu rówieńskiego.

Władze obwodu mikołajowskiego podały natomiast, że kierunek rakiet wskazuje na możliwy atak na zachodzie i północnym zachodzie.

Wybuchy m.in. w Charkowie

Media tradycyjne i społecznościowe informują o odgłosach wybuchów, m.in. w obwodzie winnickim i Dnieprze, Zaporożu. Pojawiły się również doniesienia o wybuchach w Charkowie, w mieście wstrzymano kursowanie metra.Portal Suspilne powiadomił, że w obwodzie winnickim działała obrona przeciwlotnicza. Niepotwierdzone informacje o zestrzeleniu rosyjskiej rakiety nadeszły z obwodu kijowskiego. W części dzielnic ukraińskiej stolicy nie ma prądu i wody. Przerwy w dostawie energii są także w Zaporożu.

Dwa wybuchy było słychać we Lwowie.

Bombowce strategiczne

Rosyjskie samoloty zaatakowały cele na Ukrainie, wystrzeliwując ponad 20 rakiet – powiadomił rzecznik Dowództwa Sił Powietrznych Jurij Ihnat. Jak dodał, może dojść do powtórnego ataku.

Ihnat, cytowany przez ukraińską redakcję Radia Swoboda, powiedział, że ataków dokonano z bombowców strategicznych Tu-95 i Tu -160 z obwodu rostowskiego w Rosji.

- Wystrzelili ponad 20 rakiet. Możliwe, że będą kolejne. Pociski nadlatują zarówno z kierunku północnego, jak i z południa, okrążając Ukrainę i celując w obiekty infrastruktury krytycznej - powiedział Ihnat na antenie telewizji.

Czytaj także:

IAR/PAP/fc

Zobacz także

Zobacz także