more_horiz
Wiadomości

Zmasowane ataki rakietowe Rosjan. Celem infrastruktura krytyczna na Ukrainie

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2022 10:24
Rosjanie dokonali dziś zmasowanego ataku rakietowego na obiekty infrastruktury energetycznej na terenie niemal całej Ukrainy. W związku z tym w wielu miejscowościach wystąpiły przerwy w dostawach prądu.
Ukraina: rosyjski zmasowany atak rakietowy na obiekty infrastruktury energetycznej
Ukraina: rosyjski zmasowany atak rakietowy na obiekty infrastruktury energetycznejFoto: PAP/EPA/SERGEY KOZLOV

Rosjanie wystrzelili ponad 50 rakiet. Jak wyjaśnia rzecznik sił powietrznych Ukrainy Jurij Ihnat rosyjskie bombowce TU-155 i TU-160 z rejonu rosyjskiego obwodu rostowskiego, oraz z rejonu Morza Kaspijskiego wystrzeliły rakiety Ch-101 i Ch-555.

Przerwy w dostawach prądu

Część rakiet udało się zestrzelić. Biuro ukraińskiego prezydenta oceniło dzisiejszy atak rakietowy, jako zmasowany i zapowiedziało przerwy w dostawach prądu. Takie przerwy wystąpiły już m.in. w obwodzie czerkaskim. Tam rosyjska rakieta uszkodziła obiekt infrastruktury energetyczne.

W obwodzie charkowskim, jak poinformowały miejscowe władze rakieta uszkodziła infrastrukturę krytyczną. Podobnie w obwodzie zaporoskim. Tam także wynikły przerwy w dostawach prądu. Również część ukraińskiej stolicy została pozbawiona energii elektrycznej. To wynik rosyjskich ataków na Kijów i obwód kijowski.

Rosyjskie rakiety trafiły także w obiekt infrastruktury w obwodzie czerniowieckim. To pierwszy od początku wojny atak rakietowy na ten obwód na południowym zachodzie kraju. Rosyjskie rakiety zostały zestrzelone na graniczącym z Polską obwodem lwowskim.

Posłuchaj
00:59 12021280_1.mp3 Ukraina: rosyjski zmasowany atak rakietowy na obiekty infrastruktury energetycznej (Paweł Buszko/IAR)

Czytaj także:

dz/IAR

Zobacz także

Zobacz także