more_horiz
Wiadomości

"Będziemy odpowiadać na wszystkie ćwiczenia wroga". Korea Północna straszy USA i Koreę Płd.

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2022 03:17
Północnokoreańska agencja KCNA podała, że wojsko Korei Północnej poinformowało w niedzielę, że zakończone w sobotę wspólne ćwiczenie sił powietrznych USA i Korei Południowej pod kryptonimem Vigilant Storm, były "otwartą prowokacją i niebezpiecznymi ćwiczeniami wojennymi".
Wojsko Korei Północnej poinformowało wspólne ćwiczenie sił powietrznych USA i Korei Południowej były otwartą prowokacją i niebezpiecznymi ćwiczeniami wojennymi
Wojsko Korei Północnej poinformowało wspólne ćwiczenie sił powietrznych USA i Korei Południowej były "otwartą prowokacją i niebezpiecznymi ćwiczeniami wojennymi"Foto: Astrelok/ Shutterstock

Armia Korei Płn. zapowiedziała także, iż "będzie nadal odpowiadać na wszystkie ćwiczenia wojenne wroga skierowane przeciwko KRLD za pomocą trwałych, zdecydowanych i przytłaczających praktycznych środków wojskowych".

Odpowiedź na ćwiczenia USA i Korei Południowej

W komunikacie dodano, że ostatnie testy rakiet balistycznych Północy były "jasną odpowiedzią" na wspólne ćwiczenia amerykańsko-południowokoreańskie.

"Ćwiczenia Vigilant Storm były otwartą prowokacją, mającą na celu umyślną eskalację napięcia i niebezpiecznymi ćwiczeniami o bardzo agresywnym charakterze wobec Korei Północnej. Im dłużej trwają militarne prowokacje wroga, tym bardziej dokładnie i bezwzględnie Koreańska Armia Ludowa będzie im przeciwdziałać" - zapowiedziano w komunikacie.

W sobotę zakończyły się trwające od poniedziałku ćwiczenie sił powietrznych USA i Korei Południowej pod kryptonimem Vigilant Storm. W ich trakcie Korea Płn. wystrzeliła blisko 30 pocisków różnego rodzaju, z których jeden spadł w odległości zaledwie 57 kilometrów od wybrzeża Korei Płd. Był to pierwszy taki przypadek od zakończonej w 1953 roku wojny koreańskiej.

Czytaj także:

dz/PAP

Zobacz także

Zobacz także