more_horiz
Wiadomości

Niemcy zaoferowały Polsce systemy Patriot. "NATO musi poprawić swoją obronę powietrzną"

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2022 08:04
- Zaoferowaliśmy Polsce pomoc w zabezpieczeniu jej przestrzeni powietrznej naszymi Eurofighterami i systemami obrony powietrznej Patriot - poinformowała minister obrony Niemiec Christine Lambrecht (SPD).
Niemcy zaoferowały Polsce systemy Patriot. Co powiedziała minister obrony?
Niemcy zaoferowały Polsce systemy Patriot. Co powiedziała minister obrony?Foto: PAP/DPA/Christophe Gateau

Christine Lambrecht zaoferowała wsparcie dla Polski w zabezpieczeniu przestrzeni powietrznej.

Niemiecka minister w konsekwencji wybuchu rakiety w Przewodowie, w wyniku którego zginęło dwóch obywateli polskich, zaproponowała wsparcie dla Polski obejmujące systemy obrony Patriot i myśliwce typu Eurofighter.

Niemcy zaoferowały Polsce systemy Patriot. Mowa też o Eurofighterach

- Zaoferowaliśmy Polsce pomoc w zabezpieczeniu jej przestrzeni powietrznej naszymi Eurofighterami i systemami obrony powietrznej Patriot. Jesteśmy już na Słowacji - chcemy tam przedłużyć naszą obecność do końca 2023 r., a być może nawet dłużej - powiedziała Lambrecht, którą cytuje niemiecka agencja dpa.

Lambrecht oświadczyła, że Sojusz (NATO - red.) musi poprawić swoją obronę powietrzną. Dotyczy to partnerów NATO, takich jak Polska, Słowacja i kraje bałtyckie, które graniczą bezpośrednio z Rosją i Ukrainą.

Wybuch w Przewodowie. Premier Morawiecki o śledztwie

- Prowadzący dochodzenie ws. wtorkowej eksplozji rakiety w Przewodowie mają nagrania z kamer Straży Granicznej, ale nie pokazują one ze stuprocentową pewnością, skąd został wystrzelony pocisk - poinformował premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu z premier Finlandii Sanną Marin.

Czytaj także:

Zobacz: Mariusz Błaszczak w Programie 1 Polskiego Radia

PAP/IAR/pb

Zobacz także

Zobacz także