more_horiz
Wiadomości

Rosyjskie ostrzały i szturm na całej linii frontu. Nowe informacje z Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2022 08:15
Rosjanie w Donbasie szturmowali na kilkunastu odcinkach. Zdobycie obwodów donieckiego i ługańskiego to dla rosyjskiego dowództwa jedno z najważniejszych zadań.
Ostrzały na całej linii frontu
Ostrzały na całej linii frontuFoto: Celestino Arce Lavin / Zuma Press / Forum

Ukraińcom wciąż jednak udaje się tam utrzymywać swoje pozycje.

Szturmy na Bachmut i Awdijiwkę trwają od wielu tygodni. Rosjanie, mimo ciągłego braku wyraźnych sukcesów, traktują te terytoria priorytetowo i chcą zagarnąć całość obwodu donieckiego i ługańskiego. Z raportu sztabu generalnego wynika, że ukraińska armia odparła w Donbasie szturmy Rosjan w okolicach trzynastu miejscowości. Z kolei w innym rejonie Donbasu - w obwodzie ługańskim, to Ukraińcy starają się utrzymać inicjatywę i atakują na linii Swatowe - Kreminna.

Ostrzały na całej linii frontu

Trwają ostrzały artyleryjskie na całej linii frontu. Rosjanie ostrzeliwują wiele miejscowości głównie za pomocą artylerii, ale też wieloprowadnicowych wyrzutni rakiet. W ciągu ostatniej doby ostrzelano tak obiekty cywilne na południu - na prawym brzegu obwodu chersońskiego, w tym miasto Chersoń. Z terytorium Federacji Rosyjskiej ostrzeliwane są też przygraniczne rejony w obwodzie sumskim. Rosyjskie rakiety w nocy spadły w mieście Zaporoże. Uszkodziły tam jedno z przedsiębiorstw i infrastrukturę energetyczną.

Rosyjski reżim

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował, że w jednym z powiatów obwodu chersońskiego Rosjanie wprowadzili godzinę policyjną i zaostrzyli przepisy dotyczące poruszania się mieszkańców. Przez całą dobę zakazane ma być przemieszczanie się pomiędzy miejscowościami, natomiast poruszanie się wewnątrz miast i wiosek jest dozwolone tylko przez kilka godzin w ciągu dnia.

Czytaj także:

Posłuchaj
00:55 12083581_1.mp3 Rosjanie szturmowali kilkanaście ukraińskich miejscowości (IAR)

IAR/Paweł Buszko/as

Zobacz także

Zobacz także