more_horiz
Wiadomości

Korea Północna znów chce wystraszyć Południe. Seria rakiet wystrzelona przez Pjongjang w strefie buforowej

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2022 13:04
Siły Korei Północnej wystrzeliły w poniedziałek około 130 pocisków artyleryjskich do wody w strefie buforowej przy faktycznej granicy z Koreą Południową, po raz kolejny łamiąc dwustronne porozumienie z 2018 roku - ogłosiły władze wojskowe w Seulu.
Korea Północna przeprowadziła w ostatnich miesiącach rekordową liczbę prób pocisków balistycznych i groziła użyciem broni jądrowej.
Korea Północna przeprowadziła w ostatnich miesiącach rekordową liczbę prób pocisków balistycznych i groziła użyciem broni jądrowej.Foto: Alexyz3d/Shutterstock

Ostrzał nastąpił w czasie, gdy Korea Południowa i Stany Zjednoczone prowadzą wspólne ćwiczenia ogniowe w regionie przygranicznym – podkreśla południowokoreańska agencja prasowa Yonhap.

Północnokoreańskie pociski spadły w morskich strefach buforowych u wschodniego i zachodniego wybrzeża kraju, po północnej stronie linii wyznaczającej faktyczną granicę pomiędzy dwoma państwami koreańskimi. Strefy zostały ustanowione w 2018 roku w ramach porozumienia o łagodzeniu napięć wojskowych.

Seul, Waszyngton i Tokio wprowadziły w ubiegłym tygodniu dodatkowe jednostronne sankcje na osoby i instytucje związane z programem zbrojeń Pjongjangu. Korea Północna przeprowadziła w ostatnich miesiącach rekordową liczbę prób pocisków balistycznych i groziła użyciem broni jądrowej. 


Czytaj także:

pp/PAP

Zobacz także

Zobacz także