more_horiz
Wiadomości

Coraz więcej stacji Orlen w Niemczech. Daniel Obajtek przekazał informacje o kolejnym zakupie

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2023 11:32
Grupa ORLEN finalizuje zakup 17 stacji paliw w południowych Niemczech, w Bawarii oraz Badenii-Wirtembergii. Transakcja powiększy sieć koncernu do 604 stacji oraz będzie oznaczała geograficzną ekspansję, ponieważ do tej pory stacje Orlenu zlokalizowane były przede wszystkim w zachodnich i północnych landach.
PKN Orlen finalizuje zakup 17 stacji w Niemczech
PKN Orlen finalizuje zakup 17 stacji w Niemczech Foto: Shutterstock.com/Karolis Kavolelis

Jak poinformował prezes paliwowego koncernu Daniel Obajtek zakup nowych stacji w Niemczech jest finansowany ze środków pozyskanych ze sprzedaży części stacji Lotosu. Zakup ma zostać sfinalizowany do końca lutego, po uzyskaniu przez koncern m.in. zgody niemieckiego urzędu antymonopolowego.

- W naszej strategii wyraźnie zapowiadaliśmy powiększanie naszej zagranicznej sieci stacji i konsekwentnie realizujemy te założenia. Środki, które pozyskaliśmy ze sprzedaży części stacji Lotosu, inwestujemy teraz także w Niemczech. Przyspieszamy rozwój sieci i uzupełniamy jej dostępność o południowe landy, gdzie dotychczas nie byliśmy silnie obecni - powiedział Daniel Obajtek.

Orlen na 6. pozycji wśród największych operatorów stacji paliw Niemczech

Zakup 17 stacji od austriackiej sieci OMV oznacza, że Orlen umocni się na 6. pozycji wśród największych operatorów stacji paliw w Niemczech. 12 spośród 17 obiektów znajduje się na terenach dyskontów sieci Aldi Süd. Format stacji umożliwia klientom dokonywanie płatności bezpośrednio przy dystrybutorze. 

"W ciągu ostatnich 10 lat koncern zainwestował w Niemczech ponad 300 mln euro, przede wszystkim w modernizację i rozwój sieci stacji paliw" - podkreślił PKN Orlen.

Jak dodano w komunikacie, zgodnie ze strategią Orlen2030 koncern do 2030 r. ma posiadać 3,5 tys. stacji paliw na co najmniej sześciu rynkach Europy Środkowej, przy czym udział stacji zagranicznych w całej sieci sprzedaży Grupy Orlen ma wzrosnąć z 37 proc. do 45 proc.

"To jeden z największych koncernów energetycznych w Europie"

PKN Orlen stara się reagować na kilka wyzwań dzisiejszego świata jednocześnie - uważa Jan Mládek, były czeski minister przemysłu i handlu w rządzie Bohuslava Sobotki. W artykule na portalu "Tygodnika Euro" zwrócił uwagę, że działający również w Czechach Orlen staje się jednym z największych koncernów energetycznych w Europie.

Czytaj także:

IAR

asp

Zobacz także

Zobacz także