more_horiz
Wiadomości

Rosyjska ofensywa okupiona wielkimi stratami. Raport ukraińskiego sztabu

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2023 08:47
Mimo ponoszenia dużych strat Rosjanie kontynuują działania ofensywne na kierunku Łymanu, Bachmutu i Nowopawliwki. Ukraiński Sztab Generalny poinformował, że Federacja Rosyjska nadal atakuje obiekty cywilne.
Federacja Rosyjska nadal atakuje obiekty cywilne
Federacja Rosyjska nadal atakuje obiekty cywilneFoto: EPA/SERGEY SHESTAK

W ciągu minionej doby rosyjska armia wystrzeliła 4 rakiety, przeprowadziła 5 nalotów i ponad 70 razy ostrzelała terytorium Ukrainy z artylerii. W wyniku ataków zginęli i zostali ranni cywile.

W odpowiedzi ukraińskie lotnictwo dokonało 4 nalotów na pozycje wojsk okupacyjnych, niszcząc między innymi skład amunicji. Zestrzelono też rosyjskiego drona rozpoznawczego.

Kolejna ofiara w Kramatorsku

Mer Kramatorska Ołeksandr Honczarenko poinformował w nocy, że w wyniku uderzenia 1 lutego rosyjskiej rakiety w budynek mieszkalny śmierć poniosły cztery osoby - w czwartek wieczorem spod gruzów wydobyto ciało martwej kobiety. 

W wyniku rosyjskiego ataku na Kramatorsk uszkodzonych zostało 13 budynków dwukondygnacyjnych, 3 budynki czteropiętrowe, przychodnia dziecięca, szkoła, garaże i samochody.

Unijna delegacja

W Kijowie przebywa kilkunastoosobowa delegacja władz Unii i unijnych komisarzy. Przewodnicząca KE Ursula von der Leyen po spotkaniu z ukraińskimi władzami deklarowała, że Unia pracuje nad tym, aby Rosja była zmuszona do zapłaty za szkody, których dokonała na Ukrainie, ale też była pociągnięta do odpowiedzialności za swoje zbrodnie.

Czytaj także:

IAR/PAP/fc

Zobacz także

Zobacz także