more_horiz
Wiadomości

Dobra wiadomość dla mieszkańców dwóch obwodów na Ukrainie. Nie będzie ograniczeń w dostawie prądu w niedzielę

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2023 00:39
W niedzielę w Kijowie, obwodzie kijowskim i dniepropietrowskim do godziny 16:00 (czasu lokalnego) nie będą obowiązywać żadne ograniczenia dotyczące energii elektrycznej, poinformował w sobotę na Telegramie DTEK, operator systemu energetycznego.
W Kijowie, obwodzie kijowskim i dniepropietrowskim nie będzie ograniczeń w dostawie prądu prawie przez cały dzień
W Kijowie, obwodzie kijowskim i dniepropietrowskim nie będzie ograniczeń w dostawie prądu prawie przez cały dzieńFoto: Shutterstock/Oleg Totskyi

"Jutro Kijów, obwód kijowski i obwód dniepropietrowski będą w pierwszej połowie dnia bez ograniczeń w dostawie prądu. Według zespołu Ukrenergo limity zużycia będą obowiązywały tylko w godzinach od 16:00 do 20:00. Niestety ze względu na zniszczenie infrastruktury energetycznej Odessy, w regionie trwają awaryjne przerwy w dostawie prądu" - napisał DTEK.

Atak Rosjan

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował w sobotę po południu, że rosyjskie wojska przegrupowują swoje oddziały w niektórych rejonach, a główne wysiłki koncentrują na prowadzeniu ofensywy na kierunkach Bachmutu, Łymanu, Awdijiwki i Nowopawliwki w obwodzie donieckim oraz Kupianska w obwodzie charkowskim.

Rosyjskie oddziały próbują zająć Bachmut od sierpnia 2022 roku. Trwają tam obecnie najcięższe i najkrwawsze działania zbrojne w rozpoczętej w lutym ubiegłego roku przez Rosję wojnie z Ukrainą. Amerykański Instytut Studiów nad Wojną zaznaczył w jednym ze swoich ostatnich raportów, że na razie trudno prognozować rychłe okrążenie lub opanowanie Bachmutu przez wojska agresora, lecz dowództwo w Kijowie może wycofać stamtąd swoje oddziały, jeśli uzna, że ponoszone tam straty osobowe są zbyt wysokie.

Przed rosyjską inwazją Bachmut liczył ponad 70 tys. mieszkańców. Według szacunków ukraińskich władz może tam obecnie przebywać około 5-8 tys. osób. Nie opuszczają miasta praktycznie te osoby, które nie mają możliwości finansowych, zdrowotnych lub logistycznych.

>>> ATAK NA UKRAINĘ - zobacz serwis specjalny <<<

Czytaj także:

dz/PAP, IAR


Zobacz także

Zobacz także