more_horiz
Wiadomości

Na Ukrainie giną rosyjscy generałowie. Ujawniono informacje wywiadowcze

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2023 10:06
Niezależny rosyjski portal Meduza przekazał, że Rosja straciła podczas wojny z Ukrainą ponad 20 generałów. Są to oceny wywiadu japońskiego, które uzyskano wspólnie z krajami Europy oraz Stanami Zjednoczonymi. Brytyjskie media informowały latem 2022 r. o 10 zabitych generałach.
Media: Rosja straciła ponad 20 generałów na wojnie z Ukrainą
Media: Rosja straciła ponad 20 generałów na wojnie z UkrainąFoto: Aleksandrkozak/Shutterstock

Meduza przytacza najnowsze liczby dotyczące ofiar wśród generalicji za japońskim dziennikiem "Nikkei", który wyraża przypuszczenie, że armia ukraińska zdołała "namierzyć" generałów na podstawie sygnałów telefonii komórkowej.

Ukraińcy poznają miejsca przebywania dowódców

Były szef sztabu generalnego sił zbrojnych Japonii generał Kiyofumi Iwata powiedział "Nikkei", że za nadzwyczaj wysoką liczbą ofiar wśród wysokiej rangi dowódców rosyjskich stoi zapewne przewaga armii ukraińskiej w walce elektronicznej. Ukraińcy są w stanie dowiedzieć się o miejscu, gdzie są rosyjscy generałowie, jak również poznać taktykę ich wysyłania na pole walki - ocenił japoński wojskowy.

Informatorzy w okupowanych obwodach

Przedstawiciel wywiadu japońskiego, którego nazwiska "Nikkei" nie podaje, przedstawia inną wersję. Jego zdaniem, Ukraina jest w stanie powodować takie straty dzięki informatorom w obwodzie donieckim i ługańskim, regionach częściowo okupowanych przez Rosję.

>>> ATAK NA UKRAINĘ - zobacz serwis specjalny <<<

Czytaj także:

Liczbę ponad 20 zabitych generałów były szef japońskiego sztabu generalnego uważa za bardzo wysoką. - Śmierć generała osłabia morale żołnierzy - podkreślił generał Iwata.

[PROGRAM 1 POLSKIEGO RADIA] Leopardy dla Ukrainy. Fogiel: trzeba wywierać presję, żeby czołgi nie były przekazywane jedynie na papierze

ms/PAP

Zobacz także

Zobacz także