more_horiz
Wiadomości

Wicemarszałek Gosiewska przebywała z wizytą na Ukrainie. "Celem było przekazanie pomocy humanitarnej"

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2023 15:11
Przekazanie pomocy humanitarnej na rzecz Ukrainy, która od ponad roku broni się przed rosyjską agresją, było głównym celem wizyty w dniach 11–17 marca wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Gosiewskiej na Ukrainie - poinformowano na stronie Sejmu.
Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska przebywała z wizytą na Ukrainie
Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska przebywała z wizytą na UkrainieFoto: twitter/@KancelariaSejmu

"Pierwszego i drugiego dnia wicemarszałek Sejmu przebywała w Kijowie. Jednej z ukraińskich jednostek artyleryjskich przekazano pomoc w postaci: generatorów, bielizny termicznej, żywności i leków. Do Sił Specjalnych Operacji Ukrainy trafiły również generatory prądotwórcze" - napisano w komunikacie.

Kilkadziesiąt generatorów

W kolejnych dniach wicemarszałek Gosiewska, w ramach konwoju humanitarnego, dotarła do Zaporoża i Konstantinówki, gdzie przekazała 50 szt. generatorów o małej mocy na potrzeby ludności cywilnej.

"Jest to »dar serca« oo. Paulinów z Jasnej Góry. Oprócz tego, na potrzeby żołnierzy Sił Specjalnych Operacji Ukrainy trafiły m. in. generatory, koce, żywność, lekarstwa. Znaczna część tych rzeczy została zakupiona przez Fundację Solidarności Międzynarodowej. Małgorzata Gosiewska odwiedziła również dwie ukraińskie rodziny, którym przekazała niezbędne artykuły" - czytamy w informacji na stronie Sejmu.

Transport humanitarny

W ramach wizyty wicemarszałek Sejmu odwiedziła również Gwardijsk, Krasiłów i Korzec. "W Gwardijsku pomoc trafiła do Centrum Ewangelizacji Światło-Życie i lokalnego samorządu. W Krasiłowie dary dotarły do Kościoła pw. Najświętszego Serca Jezusa, gdzie działalność apostolską prowadzą Bracia Mniejsi Kapucyni. Z kolei w Korcu pomoc otrzymało Polskie Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe" - podano.

Poinformowano, że "transport humanitarny powstał dzięki darczyńcom: Fundacji Solidarności Międzynarodowej, RARS, Fundacji Cichociemni, Urzędowi Dzielnicy Bielany m. stołecznego Warszawy, Polsko-Mongolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej, Fundacji Uskrzydlamy, firmie dobrydruk.pl".

Zobacz także:

PAP/as

Zobacz także

Zobacz także