more_horiz
Wiadomości

Kierował rosyjską katownią. Kolaborant zginął w eksplozji samochodu

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2023 14:20
Współpracujący z Rosjanami szef aresztu w obwodzie chersońskim na południu Ukrainy zginął "w ostatnich dniach" na skutek eksplozji jego samochodu - podał ukraiński wywiad wojskowy (HUR). Wywiad dodał, że w areszcie torturowano jeńców ukraińskich.
Kierował rosyjską katownią. Kolaborant zginął w eksplozji samochodu.
Kierował rosyjską katownią. Kolaborant zginął w eksplozji samochodu.Foto: PAP/EPA/MARIA SENOVILLA

"Organizator katowni w obwodzie chersońskim Serhij Moskałenko został zlikwidowany w ostatnich dniach na terytorium znajdującym się pod tymczasową okupacją" - podał HUR w komunikacie na serwisie Telegram.

Mężczyzna był mieszkańcem Nowej Kachowki. Przed inwazją rosyjską na Ukrainę miał firmę ochroniarską. Podczas okupacji zaczął współpracować z Rosjanami i otrzymał posadę szefa aresztu śledczego. Jak informuje HUR, w areszcie tym "poddawano jeńców ukraińskich nieludzkim torturom".

Moskałenko zginął 17 marca br. - informuje portal ZN.UA. Na oficjalnej stronie internetowej HUR zilustrował informację o śmierci Moskałenki zdjęciem płonącego auta.

Wywiad wojskowy oświadczył, że "każda zbrodnia wojenna popełniona przeciwko Ukrainie spotka się ze sprawiedliwą odpowiedzią".

Czytaj także:

Zobacz także: szef MON Mariusz Błaszczak w Programie 1 Polskiego Radia

dz/IAR

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także