more_horiz
Wiadomości

Rosjanie znów zaatakowali dronami. Ukraiński sztab: zestrzeliliśmy większość maszyn

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2023 06:59
Ukraiński Sztab Generalny informuje o zniszczeniu 16 irańskich dronów wysłanych przez siły rosyjskie. Zestrzelono m.in. wszystkie maszyny atakujące Kijów.
Sztab Generalny Ukrainy: armia zniszczyła w nocy 16 irańskich dronów
Sztab Generalny Ukrainy: armia zniszczyła w nocy 16 irańskich dronówFoto: Anatolii SirykUkrinform / ddp images / Forum

Serhij Popko, szef Kijowskiej Wojskowej Administracji Miejskiej, poinformował, że wróg nie przestaje atakować ukraińskiej stolicy. Rosjanie wysłali nad Kijów drony Shahed, wszystkie zostały zestrzelone przez siły ukraińskie. Nie ma ofiar w ludziach ani zniszczeń infrastruktury. "Za to musimy jeszcze raz podziękować strażnikom nieba - siłom obrony powietrznej! To prawdziwi bohaterowie!" - podkreślił Serhij Popko.

W raporcie ukraińskiego sztabu czytamy, że tej nocy Ukraińcy zestrzelili większość maszyn - 16 z 21 dronów. Nie ma informacji o ofiarach, które ucierpiały na skutek tego ataku, ani o zniszczeniach infrastruktury.

W związku z rosyjskim atakiem w wielu regionach ogłoszono alarm lotniczy.

Sztab o działaniach na froncie. Najcięższe walki w Donbasie

Zagrożenie ostrzałem - w ocenie ukraińskiego dowództwa - utrzymuje się na terenie całego kraju. Ostatniej doby wojska rosyjskie przeprowadziły dziesięć ostrzałów rakietowych i 32 naloty. Ponadto 90 razy strzelały z wyrzutni rakietowych, bombardując także obiekty cywilne.

Najcięższe walki nadal toczą się w Donbasie. Zdaniem sztabu Rosja nie rezygnuje z zamiaru opanowania w całości obwodów ługańskiego i donieckiego. W tym celu prowadzi działania ofensywne w okolicach Łymanu, Bachmutu, Awdijiwki, Marjinki i Szachtarska. W ostatnim dniu we wschodniej część frontu jednostki Wojsk Obrony Terytorialnej Ukrainy odparły 114 ataków nieprzyjaciela.

Czytaj także:

Obrońcy prowadzą kontrofensywę. W ciągu ostatnich 24 godzin ukraińskie lotnictwo przeprowadziło sześć nalotów na obszary koncentracji Rosjan. Ukraińska artyleria ostrzelała magazyn amunicji wroga, dwa kompleksy rakietowe i stację radiolokacyjną, a obrona przeciwlotnicza zestrzeliła 15 dronów różnych typów i dwie kierowane rakiety Kh-59.

ms/IAR

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także