more_horiz
Wiadomości

"Mówią o pokoju, pada zbrodniczy rozkaz ataku". Wołodymyr Zełenski o Rosji

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2023 10:05
Ponad 20 zabójczych dronów, do tego pociski rakietowe, liczne ostrzały – i to tylko w ciągu ostatniej nocy terroru Rosji przeciwko Ukrainie. Za każdym razem, gdy ktoś próbuje w Moskwie usłyszeć słowo "pokój", pada kolejny rozkaz do takich zbrodniczych ataków - napisał prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski na Twitterze.
Prezydent Zełenski: za każdym razem, gdy w Moskwie mówią o pokoju, pada zbrodniczy rozkaz do ataku
Prezydent Zełenski: za każdym razem, gdy w Moskwie mówią o pokoju, pada zbrodniczy rozkaz do atakuFoto: facebook.com/zelenskiy.official

Zełenski podkreślił, że pokój przybliżają sukcesy ukraińskiej armii, a globalną stabilność może przywrócić globalna jedność. "Pełne utrzymanie reżimu sankcyjnego wobec Rosji realnie przywraca siłę Karty Narodów Zjednoczonych" – napisał Zełenski.

W nocy z wtorku na środę Rosja przeprowadziła kolejny atak dronami na Ukrainę. Zestrzelono 16 z 21 dronów, jednak są informacje o ofiarach śmiertelnych. Atakowane były obwód kijowski, żytomierski i chmielnicki.

Nocne ataki Rosjan

W nocy Rosjanie zaatakowali Ukrainę za pomocą 21 dronów Shahed-136. 16 maszyn udało się strącić. Zniszczony został m.in. internat w obwodzie kijowskim. Zginęło tam 3 cywilów. Trwa akcja ratunkowo-poszukiwawcza.

To nie były jedyne ataki na obiekty cywilne w ciągu ostatnich godzin. Wczoraj wieczorem rosyjskie samoloty znad Morza Czarnego ostrzelały za pomocą rakiet obwód odeski. Jedna z rakiet trafiła w zabudowania prawosławnego klasztoru raniąc 4 osoby. Ukraiński prezydent komentując ataki Rosjan podkreślił, że Kreml dokonuje zbrodniczych uderzeń ilekroć pojawiają się oczekiwania, że Moskwa będzie dążyła do rozwiązań pokojowych.

Czytaj także:

[PROGRAM 1 POLSKIEGO RADIA] Wiceminister spraw zagranicznych Arkadiusz Mularczyk: wypowiedzi, że przekazanie Ukrainie myśliwców MIG-29 osłabi zdolności obronne Polski, to dezinformacje Kremla

ms/PAP, IAR

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także