more_horiz
Wiadomości

"Mam honor być dzisiaj tutaj". Obrońcy Bachmutu z nagrodami od prezydenta Zełenskiego

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2023 13:57
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski złożył wizytę na froncie w obwodzie donieckim i nagrodził żołnierzy broniących Bachmutu, miasta atakowanego przez Rosjan - poinformowała  kancelaria prezydencka w oficjalnym komunikacie.
Prezydent Zełenski złożył wizytę na froncie, nagrodził obrońców Bachmutu
Prezydent Zełenski złożył wizytę na froncie, nagrodził obrońców BachmutuFoto: @ukraine_world/Twitter

"Podczas wizyty roboczej w obwodzie donieckim prezydent Wołodymyr Zełenski odwiedził pozycje wojskowych ukraińskich na linii frontu, na kierunku bachmuckim" - głosi komunikat. Jak dodano, szef państwa "wysłuchał raportów na temat sytuacji operacyjnej i przebiegu działań bojowych na tym odcinku frontu".


Posłuchaj
00:48 buszko.mp3 Ukraiński prezydent odwiedził żołnierzy w Donbasie. Relacja Pawła Buszko (IAR)

 

Zełenski zwrócił się do żołnierzy. - Mam honor być dzisiaj tutaj, na wschodzie naszego kraju, na Donbasie, i odznaczyć naszych bohaterów - podziękować wam i uścisnąć wam dłoń. Podziękować za to, że bronicie państwa i suwerenności, bronicie wschodu Ukrainy - powiedział prezydent.

Order Złotej Gwiazdy z rąk Zełenskiego otrzymał artylerzysta kpt. Illja Werhun, któremu nadano również tytuł Bohatera Ukrainy. Oddziały, którymi dowodził kpt. Werhun, zniszczyły ogromną ilość sprzętu wojskowego Rosjan - wyjaśnia komunikat.

Rosjanie szturmują Bachmut od sierpnia zeszłego roku. Zełenski odwiedził atakowane miasto 20 grudnia 2022 roku, w dniu, gdy minęło 300 dni od rozpoczęcia inwazji rosyjskiej na Ukrainę.

Rosjanie uderzają w blok mieszkalny w Zaporożu.

Czytaj także:

pp/PAP/IAR

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także