more_horiz

Relacje niemiecko-japońskie. Dr Marcin Socha wyjaśnia znaczenie wizyty Olafa Scholza w Tokio

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2023 21:55
Szef rządu federalnego Niemiec Olaf Scholz odbył wizytę w Japonii. Do Tokio udał się z sześcioma ministrami. Głównym celem jego wizyty miało być zacieśnienie stosunków gospodarczych, na które zdaniem mediów należy patrzeć jako na "historię sukcesów". W Polskim Radiu 24 relacje niemiecko-japońskie komentował dr Marcin Socha.
Olaf Scholz w ostatnim czasie przebywał z oficjalną wizytą w Japonii. O jej znaczeniu mówił w Polskim Radiu 24 Dr Marcin Socha
Olaf Scholz w ostatnim czasie przebywał z oficjalną wizytą w Japonii. O jej znaczeniu mówił w Polskim Radiu 24 Dr Marcin SochaFoto: PAP/EPA/NICOLAS DATICHE / POOL

Gość audycji podkreślał znaczenie współpracy politycznej, wojskowej i gospodarczej między Niemcami a Japonią. Zdaniem dr Marcina Sochy bardzo ważne było przedstawienie pomysłu na rozwój relacji gospodarczych tych państw.

- Musimy współpracować w takich obszarach, które pozwolą nam przede wszystkim zabezpieczyć się przed nadchodzącymi kryzysami, a także w pewnym stopniu uniezależnić się od dostaw z Chin - wyjaśniał pomysł na współpracę niemiecko-japońską gość PR24.

Zwrócił uwagę na wzrost znaczenia Chin w regionie i potrzebę przeciwdziałania temu, a także na zbliżenie chińsko-rosyjskie w czasie rosyjskiej agresji na Ukrainę.

Czytaj również:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
24:15 [PR24]PR24 (mp3) 20 marzec 2023 20_33_48_Geopolis.mp3 Dr Marcin Socha o relacjach niemiecko-japońskich ("Geopolis" / PR24)

* * *

Audycja: "Geopolis"
Prowadzą: Antoni Opaliński, Olga Doleśniak-Harczuk
Gość: dr Marcin Socha (Ośrodek Spraw Azjatyckich, UŁ)
Data emisji: 20.03.2023
Godzina emisji: 20.33

PR24/jmo

Zobacz także

Zobacz także