more_horiz
Wiadomości

Premier Morawiecki weźmie udział w posiedzeniu RE. Rozmowy o dalszych sankcjach wobec Rosji

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2023 05:41
Premier Mateusz Morawiecki weźmie udział w posiedzeniu Rady Europejskiej. Unijni przywódcy mają zagrozić Rosji kolejnymi sankcjami i potępić ją za porywanie ukraińskich dzieci. Premierzy, prezydenci i kanclerze Europy chcą także potępić Białoruś za wspieranie Rosji.
Premier Mateusz Morawiecki weźmie dziś udział w posiedzeniu Rady Europejskiej
Premier Mateusz Morawiecki weźmie dziś udział w posiedzeniu Rady EuropejskiejFoto: PAP/Andrzej Lange

Dla Polski ważnym wątkiem będzie dyskusja o dalszych sankcjach wobec Rosji. Według polskiego rządu Unia powinna uderzyć w te podmioty, które dziś obchodzą sankcje.

Premier Mateusz Morawiecki w Brukseli ma także mówić o budowaniu międzynarodowej koalicji krajów przeciwstawiających się rosyjskiemu imperializmowi.

Kluczowa jego zdaniem jest tutaj m.in. Japonia, która miałaby pomóc w przywróceniu stabilności w naszym regionie i na całym świecie.

Pakiet gospodarczy

Według rzecznika rządu Piotra Müllera istotny podczas tego szczytu będzie również wątek ekonomiczny, w tym debata o pakiecie gospodarczym.

Posłuchaj
00:58 12265413_1.mp3 Premier Mateusz Morawiecki weźmie dziś udział w posiedzeniu Rady Europejskiej (IAR)

- Wiemy, że Stany Zjednoczone podjęły decyzje gospodarcze w obszarze inflacji, teraz toczy się długa dyskusja w Unii Europejskiej, co do takich działań - powiedział rzecznik rządu.

W czasie szczytu przywódcy państw członkowskich Unii Europejskiej będą rozmawiali również o sprawie zwiększenia produkcji amunicji na potrzeby Ukrainy.

Czytaj także

IAR/as

Zobacz także

Zobacz także