more_horiz
Wiadomości

Kolejna próba balistyczna Korei Północnej. "Rakiety wystrzelono ze wschodniego wybrzeża"

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2023 01:51
Korea Północna po raz kolejny w ciągu ostatnich dni przeprowadziła próbę balistyczną. Jak donoszą wojskowe władze południowokoreańskie, rakiety wystrzelono ze wschodniego wybrzeża. Nie ma informacji ani o typie pocisku, ani o trajektorii lotu. Japońska Straż Przybrzeżna przekazała, że rakieta spadła do morza.
Kolejna próba balistyczna Korei Północnej.
Kolejna próba balistyczna Korei Północnej.Foto: GAS-photo/ Shutterstock

Dzisiejsza próba jest kolejną w ostatnim czasie. W ubiegłą niedzielę Korea Północna przeprowadziła test rakiety balistycznej krótkiego zasięgu. W środę przeprowadziła testy pocisku manewrującego dalekiego zasięgu, który, jak twierdzi Pjongjang, zdolny jest do przeprowadzania ataków nuklearnych.

Z kolei w piątek północnokoreańskie media doniosły o testach podwodnego drona szturmowego, który także może być uzbrojony w broń jądrową.

Japońska Straż Przybrzeżna przekazała, że rakieta spadła do morza poza wyłączną strefą ekonomiczną Japonii. Pociski leciały na wysokości 50 kilometrów, pokonały 350 kilometrów. Japończycy analizują informacje dotyczące północnokoreańskiej próby, administracja ma zadbać o bezpieczeństwo.

Czytaj także:


IAR/jb

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także