more_horiz
Wiadomości

Trwa najintensywniejsza faza walk o Bachmut. Najeźdźcy atakują pomimo ogromnych strat

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2023 11:15
Trwa najintensywniejsza faza walk o Bachmut, sytuacja na froncie jest "stabilnie trudna" - poinformował dowódca ukraińskich wojsk lądowych generał Ołeksandr Syrski, który odwiedził miejsca najostrzejszych walk na tym odcinku frontu.
Trwa najintensywniejsza faza walk o Bachmut. Najeźdźcy atakują pomimo ogromnych strat
Trwa najintensywniejsza faza walk o Bachmut. Najeźdźcy atakują pomimo ogromnych stratFoto: PAP/EPA/ROMAN CHOP

- Trwa najintensywniejsza faza walk o Bachmut. Sytuacja jest stabilnie trudna. Wróg ponosi znaczne straty w ludziach, uzbrojeniu i sprzęcie wojskowym, ale kontynuuje działania ofensywne - powiedział generał.

Oświadczył, że "męstwo i bohaterstwo" ukraińskich obrońców Bachmutu "pozwoliły na prowadzenie obrony miasta poza wszelkimi wyznaczanymi terminami i prognozami".

Twarda obrona

Ocenił, że obrona Bachmutu jest uwarunkowana "koniecznością wojskową i opiera się na umiejętnym wykorzystaniu możliwości obronnych miasta, utworzonych umocnień i obiektów obronnych".

Generał zastrzegł, że armia "rozważa wszelkie możliwe warianty rozwoju wypadków".

Generał na linii frontu

Wypowiedź ukraińskiego dowódcy przytoczyło w komunikacie ministerstwo obrony. Jak poinformowało, generał odwiedził miejsca najostrzejszych walk na kierunku bachmuckim.

Rzecznik ukraińskich wojsk na wschodzie kraju Serhij Czerewaty mówił w weekend, że armii ukraińskiej udało się ustabilizować sytuację w rejonie Bachmutu, jednak walki o miasto ciągle trwają i są bardzo intensywne. 


Czytaj także:

pp/PAP

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także