more_horiz
Wiadomości

"W walce o wolną przyszłość Ukrainy i całej naszej Europy, bronimy się razem". Zełenski z przesłaniem w Brukseli

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2023 12:06
Od Oceanu Atlantyckiego do wschodniej granicy Ukrainy, wyznajemy te same zasady w naszym życiu społecznym, w rządzeniu naszymi krajami - mówił w czwartek prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w nagraniu wideo odtworzonym podczas posiedzenia Europejskiego Komitetu Regionów w Brukseli.
Prezydent Zełenski w Komitecie Regionów: Ukraina i Unia Europejska są zjednoczone poprzez zasady kierujące życiem społecznym
Prezydent Zełenski w Komitecie Regionów: Ukraina i Unia Europejska są zjednoczone poprzez zasady kierujące życiem społecznymFoto: PAP/EPA/UKRAINIAN PRESIDENTIAL PRESS SERVICE HANDOUT

- Przede wszystkim chciałbym podziękować za to, że w walce o wolną przyszłość Ukrainy i całej naszej Europy, bronimy się razem. Od wielu pokoleń Europejczycy marzyli o zjednoczeniu naszego kontynentu - o takim (zjednoczeniu), jakie ma miejsce dzisiaj, w obronie naszych podstawowych wartości - tłumaczył Zełenski.

- Teraz Europa jest zjednoczona. I to nie tylko formalnie czy instytucjonalnie, nie tylko w deklaracjach i nadziejach, ale poprzez realne działania, które ratują naszych ludzi i nasze narody przed rosyjskim rewanżyzmem, który zagraża nie tylko naszemu krajowi, ale całemu europejskiemu stylowi życia - dodał.

"Zjednoczeni poprzez sposób życia"

- Teraz jesteśmy też zjednoczeni poprzez sposób życia. Jak nigdy przedtem. Od Oceanu Atlantyckiego do wschodniej granicy Ukrainy, wyznajemy te same zasady w naszym życiu społecznym, w rządzeniu naszymi krajami - podkreślił ukraiński prezydent.

Europejski Komitet Regionów jest organem doradczym i opiniodawczym UE. Gromadzi przedstawicieli samorządów lokalnych i regionalnych Unii.

Czytaj także:

Zobacz również: Antoni Macierewicz w PR24


PAP/mr

Zobacz także

Zobacz także