more_horiz
Wiadomości

Dowódca wojsk lądowych Ukrainy: bliski jest czas rozpoczęcia kontrofensywy

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2023 10:09
Dowódca ukraińskich wojsk lądowych gen. Ołeksandr Syrski przekazał na Telegramie, że "nasze jednostki niezłomnie utrzymują pozycje na kierunku łymańskim".
Dowódca wojsk lądowych: utrzymujemy pozycje na kierunku łymańskim
Dowódca wojsk lądowych: utrzymujemy pozycje na kierunku łymańskimFoto: PAP/EPA/NATIONAL POLICE OF UKRAINE HANDOUT

Gen. Syrski przekazał, że oddziały Sił Zbrojnych Ukrainy odparły wszystkie próby natarcia wroga w rejonie miejscowości Biłohoriwka, Spirne, Nowoseliwske oraz Torske, zadając wrogowi duże straty w ludziach i sprzęcie.

Kontrofensywa na Ukrainie

"Spotkałem się z dowódcami jednostek i pododdziałów wykonujących zadania w najgorętszych punktach frontu. Omówiliśmy możliwe scenariusze w tym obszarze i obecną sytuację na froncie" - przekazał generał. Dodał, że bliski jest czas rozpoczęcia kontrofensywy i że wyznaczył żołnierzom konkretne zadania, które mają ich na to przygotować.

Ukraiński dowódca wojsk lądowych przekazał też, że uhonorował nagrodami wielu żołnierzy z pięciu brygad. "Od oficera do prostego żołnierza - wszyscy z godnością wypełniają swój obowiązek wobec narodu ukraińskiego" - napisał generał.

Łymański odcinek frontu znajduje się w obwodzie donieckim na wschodzie Ukrainy. Od wielu miesięcy toczą się tam ciężkie walki.

Czytaj także:

dz/PAP, IAR

Zobacz także

Zobacz także