more_horiz
Wiadomości

"Rosjanie dostaną paskudną niespodziankę". Amerykański senator zapowiada ukraińską ofensywę

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2023 12:45
- Rosjanie otrzymają paskudną niespodziankę, kiedy zacznie się ukraińska ofensywa - powiedział dziennikarzom senator Lindsey Graham po powrocie z wizyty w Kijowie.
Amerykański senator: gdy ruszy kontrofensywa, Rosjanie dostaną paskudną niespodziankę
Amerykański senator: gdy ruszy kontrofensywa, Rosjanie dostaną paskudną niespodziankęFoto: facebook.com/zelenskiy.official

Republikański senator, wobec którego Moskwa wystosowała nakaz aresztowania, powiedział w rozmowie z portalem NatSec Daily, że podczas wizyty w Kijowie miał okazję dogłębnie zapoznać się z planami wojskowymi Ukrainy. - W nadchodzących dniach zobaczycie robiący wrażenie pokaz siły ze strony Ukraińców - powiedział.

Graham nie wyjawił terminów ani żadnych konkretów akcji, ale stwierdził, że rozpoczęła się już seria działań, które mają zmieszać przeciwnika i narzucić mu konieczność przygotowania się do wielu wariantów ataku. Zdaniem ekspertów oznacza to, ze kontrofensywa zacznie się wkrótce - twierdzi portal. Na pytanie, czy Ukraina ma szanse wypchnięcia Rosjan z okupowanych terenów do końca roku, Graham nie odpowiedział. Wskazał, że podstawowym priorytetem powinno być teraz odbicie niektórych strategicznych obszarów.

Dostawy wosjkowe dla Ukrainy

Mówiąc o swojej ostatniej, trzeciej wizycie w atakowanym Kijowie, Graham zauważył, że dostrzegł zmiany w prezydencie Wołodymyrze Zełenskim i jego zespole, które interpretuje jako wyraz rosnącego przekonania o sukcesie militarnym. - Jego krok nabrał sprężystości, wcześniej tego nie było - powiedział.

Senator ma zamiar lobbować w Kongresie za zwiększeniem dostaw wojskowych dla Ukrainy. - Zrobię wszystko co w mojej mocy, żeby zapewnić broń i technologię potrzebną do skończenia roboty - powiedział prezydentowi Ukrainy.

Czytaj także:

[ZOBACZ TAKŻE] Antoni Macierewicz: Rosja szantażuje NATO przed szczytem w Wilnie:

dn/PAP

Zobacz także

Zobacz także