more_horiz
Wiadomości

"Rosja nie jest już w stanie ukryć ogromnych strat". Wielkie składowiska ciał poległych żołnierzy

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2023 17:39
W Kursku i Rostowie nad Donem w Rosji powstają wielkie składowiska ciał żołnierzy agresora, którzy polegli podczas inwazji - informują sztab generalny ukraińskiej armii oraz wojskowy wywiad Ukrainy (HUR).
Ukraińskie wojsko: w Rosji powstają wielkie składowiska ciał żołnierzy poległych na Ukrainie
Ukraińskie wojsko: w Rosji powstają wielkie składowiska ciał żołnierzy poległych na UkrainieFoto: Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine

W tych kompleksach znajdą się m.in. pomieszczenia do przeprowadzania czynności śledczych, lodówki z komorami chłodniczymi na 1 tys. miejsc, magazyny z trumnami i akcesoriami pogrzebowymi oraz sale pożegnań.

Szacunkowe koszty budowy obiektu w Rostowie nad Donem to niemal 600 mln rubli (31 mln zł), a w Kursku - ponad 800 mln rubli (42 mln zł).

Sprzęt chłodniczy w każdym z tych kompleksów jest wart ponad 1 mld rubli, czyli ponad 52 mln zł - czytamy na profilu sztabu na Facebooku.

Rosja straciła ponad 200 tys. żołnierzy?

"Terrorystyczna Rosja nie jest już w stanie ukryć ogromnych strat swojej armii" - zauważyło dowództwo w Kijowie.

Ukraińskie władze i obserwatorzy w krajach zachodnich podają rozbieżne szacunki dotyczące rosyjskich strat. W ocenie sztabu generalnego armii Ukrainy najeźdźcy stracili dotychczas blisko 208 tys. żołnierzy (zabici i ranni).

Posłuchaj
00:46 12384608_1.mp3 Rosja: po ataku dronów krytyka Putina i nerwowa atmosfera. Relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR) 

Czytaj także:

Tylko w Bachmucie, atakowanym przez siły agresora od sierpnia 2022 roku, Rosjanie stracili ponad 100 tys. wojskowych - oznajmił 21 maja prezydent USA Joe Biden.

Posłuchaj
00:55 12384881_1.mp3 Rosjanie dokonują rotacji wojsk w Bachmucie. Relacja Pawła Buszki (IAR)

ms/PAP

Zobacz także

Zobacz także