more_horiz
Wiadomości

Legutko: dla części europosłów głównym wrogiem zewnętrznym jest Rosja, a wewnętrznym - polski rząd

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2023 10:33
Europoseł PiS Ryszard Legutko powiedział, że dla części europosłów głównym wrogiem zewnętrznym jest Rosja, a wewnętrznym - polski rząd. Jego zdaniem należy się spodziewać nasilenia ataków na Polskę na forum unijnym.
Legutko: dla części europosłów głównym wrogiem zewnętrznym jest Rosja, a wewnętrznym - polski rząd
Legutko: dla części europosłów głównym wrogiem zewnętrznym jest Rosja, a wewnętrznym - polski rządFoto: Shutterstock/Alexandros Michailidis

- Tu nie ma żadnej sprawiedliwości, żadnego prawa, traktatów. Te wszystkie rzeczy nie obowiązują, jeśli chodzi o walkę z wrogiem wewnętrznym - wyjaśnił Ryszard LegutkoEuroposeł był pytany w Programie 1 Polskiego Radia o przebieg debaty w europarlamencie, dotyczącej polskiej komisji ds. zbadania wpływów rosyjskich.

"Zastanawiająca postawa europosłów"

Ryszard Legutko ocenił, że postawa europosłów opozycyjnych była zastanawiająca. - Opozycja siedziała tam, praktycznie tylko ona, a w środku mieli szefa EPL Manfreda Webera, który milcząco obserwował, jak się Polacy miedzy sobą boksują. To też trzeba mieć jakieś osłabione poczucie przyzwoitości, by sprowadzać niemieckiego polityka po to, by obserwował polskie wewnętrzne podziały - mówił.

W środę w Parlamencie Europejskim odbyła się debata w sprawie powołania w Polsce komisji do spraw zbadania rosyjskich wpływów. Została zorganizowana na wniosek największej grupy w europarlamencie - chadeckiej - poparty przez socjalistów, liberałów i zielonych.

Konserwatyści zarzucili Komisji Europejskiej wtrącanie się w wewnętrzne sprawy Polski, kłamstwa polskiej opozycji i zwracali uwagę, że tego typu komisje funkcjonują także w innych krajach.

Czytaj także:

ZOBACZ: Ryszard Legutko w Programie 1 Polskiego Radia:


IAR/jb

Zobacz także

Zobacz także