more_horiz
Wiadomości

Jest zgoda KE na pomoc publiczną dla rolników. Rząd może przekazać nawet 1,5 mld zł

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2023 12:39
Jest zgoda Komisji Europejskiej na rządowe wsparcie dla polskich rolników w wysokości 1,5 miliarda złotych. Chodzi o pomoc publiczną dla tych, którzy odnotowali straty w związku z rosyjską napaścią na Ukrainę - informuje brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.
Jest zgoda Komisji Europejskiej na pomoc publiczną dla rolników w kwocie 1,5 mld zł
Jest zgoda Komisji Europejskiej na pomoc publiczną dla rolników w kwocie 1,5 mld złFoto: Shutterstock/Budimir Jevtic

"Celem jest zaspokojenie potrzeb płynnościowych rolników, którzy odczuwają skutki obecnego kryzysu geopolitycznego - napisał na Twitterze komisarz do spraw rolnictwa Janusz Wojciechowski.

KE: polski program pomocy dla rolników jest konieczny

Polski program wsparcia ma polegać na ograniczonych kwotach pomocy w formie dopłat do oprocentowania pożyczek. Wsparcie nie może przekroczyć 250 tysięcy euro na beneficjenta i musi być przyznane najpóźniej do końca tego roku.

Komisja Europejska uznała polski program za zgodny z unijnymi regułami. Określiła go jako konieczny, odpowiedni i proporcjonalny.

Kolejna zgoda

To kolejna zgoda Komisji Europejskiej na pomoc publiczną dla polskich rolników w związku z rosyjską napaścią na Ukrainę. Niespełna dwa tygodnie temu Bruksela zaakceptowała polski program w wysokości 4,7 mld zł w związku ze wzrostem kosztów nawozów mineralnych oraz niestabilnością na rynku rolnym.

Posłuchaj
00:55 Płomecka IAR (2).mp3 Jest zgoda Komisji Europejskiej na rządowe wsparcie dla polskich rolników w wysokości 1,5 miliard złotych. Chodzi o pomoc publiczną dla tych, którzy odnotowali straty w związku z rosyjską napaścią na Ukrainę. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)

Czytaj również:

IAR/jmo

Zobacz także

Zobacz także