Zamieszki z udziałem migrantów w Niemczech. Kilkudziesięciu rannych
Ponad 30 osób jest rannych po zamieszkach w Stuttgarcie, w południowo-zachodnich Niemczech. Wczoraj wieczorem w mieście wybuchły rozruchy, w których brali udział migranci z Erytrei.
2023-09-17, 10:53
Zamieszki wybuchły z powodu wydarzenia zorganizowanego przez związek stowarzyszeń erytrejskich działających w Stuttgarcie. Organizacja ta sympatyzuje z dyktatorskim rządem prezydenta Isajasa Afewerki, który od 30 lat rządzi Erytreą.
Zamieszki z udziałem migrantów
Wydarzenie przyciągnęło przeciwników prezydenta Afewerki. Około dwustu osób zaatakowało zgromadzenie i policjantów, którzy je ochraniali. W stronę funkcjonariuszy poleciały kamienie i butelki. Policja użyła przeciwko demonstrantom pałek i gazu.
Jak informuje portal Tagesschau, rannych zostało ponad 30 osób, w tym 26 policjantów. Sześciu funkcjonariuszy trafiło do szpitala. Uczestnicy wydarzenia musieli zostać ewakuowani przez służby porządkowe.
To kolejny raz kiedy w Niemczech dochodzi do zamieszek z udziałem migrantów z Erytrei. W lipcu na Festiwalu Erytrejskim w Giessen, na zachodzie Niemiec, również starli się przeciwnicy i zwolennicy prezydenta Afewerki. Wtedy rannych zostało ponad 20 niemieckich policjantów.
REKLAMA
Polityka migracyjna Niemiec
Niemcy, które były jednym z głównych orędowników projektu "dobrowolnej solidarności" w kwestii relokacji nielegalnych imigrantów, jako pierwsze postanowiły wstrzymać ten mechanizm. Niemiecka opozycja wskazuje, że propagatorzy tej inicjatywy z ich kraju muszą przyznać się do porażki.
Czytaj również na niezalezna.pl: Prośby władz Lampedusy pozostawały bez odzewu. Migrantów jest więcej niż mieszkańców wyspy
Niemcy zawiesiły do odwołania dobrowolne przyjmowanie migrantów z Włoch - dowiedział się portal dziennika "Welt". Federalne Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wskazało w odpowiedzi na pytanie portalu w tej sprawie na "wysoką presję migracyjną do Niemiec" i trwające "zawieszenie transferów dublińskich" przez Włochy.
- Imigranci zniszczą filar Unii Europejskiej? "Najbardziej ucierpi na tym transport i handel"
- Kryzys na Lampedusie. Francuscy politycy przestrzegają przed "migracyjnym tsunami"
Zobacz także: Paweł Zalewski o konieczności wypracowania nowych rozwiązań ws. nielegalnej migracji
dz/IAR
REKLAMA