more_horiz
Wiadomości

Ukraińcy znowu atakują na terenie Rosji. Drony ostrzelały miejsce postoju śmigłowców

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2023 19:11
Ukraińskie drony ostrzelały miejsce postoju rosyjskich śmigłowców w Soczi, w kraju Krasnodarskim na południu Rosji - podał portal Suspilne, powołując się na źródło w ukraińskim wywiadzie wojskowym (HUR). Media w Rosji utrzymują, że w ataku użyto dronów Bayraktar.
Ukraińcy znowu atakują na terenie Rosji. Nowe informacje
Ukraińcy znowu atakują na terenie Rosji. Nowe informacjeFoto: PAP/AA/ABACA

Operację przeprowadzono wspólnie z marynarką wojenną Ukrainy - oświadczyło źródło w wywiadzie ukraińskim. Jak dodało, trwa sprawdzanie, jakie szkody wyrządził atak.

Wcześniej w niedzielę w rosyjskich kanałach na serwisie Telegram pojawiły się doniesienia o dronie, który eksplodował w pobliżu międzynarodowego lotniska w Soczi. Na pewien czas wstrzymano tam loty. Jak informuje Suspilne, według rosyjskiego kanału Shot był to pierwszy atak ukraiński na terytorium Kraju Krasnodarskiego przeprowadzony przy użyciu dronów Bayraktar.

Zobacz i.pl: Trzy drony nad Smoleńskiem. Atak także na Kraj Krasnodarski. Rosja oskarża o atak Ukrainę

Ukraińska kontrofensywa

Ołeksandr Musijenko, ekspert Centrum Badań Wojskowych i Prawnych w Kijowie, zauważył, że Ukraina w ostatnich dniach wypełniła ważny punkt planu kontrofensywy i teraz realizuje kolejne.

- Mamy za sobą pierwsze sukcesy. To przełamanie pierwszej linii obrony wojsk rosyjskich w rejonie miejscowości Werbowe. Są perspektywy na przeniesienie się w rejon Tokmaku. Jest to ważne miasto, za którym znajduje się Melitopol - zaznaczył ekspert.

- To przybliża nas do ważnego celu, jakim jest przerwanie korytarza lądowego Rosji na Krym, zrobienie w nim wyrwy - powiedział.

Jak dodał, Ukraina odparła rosyjskie kontrataki, i jest szansa, by walczyć o kolejną linię rosyjskiej obrony.

Czytaj także:

PAP/IAR/bartos

Zobacz także

Zobacz także