X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

MSW Ukrainy: Oleksandr Muzyczko sam się zastrzelił

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2014 12:51
Jeden z liderów Prawego Sektora - Oleksandr Muzyczko, znany jako Saszko Biłyj postrzelił się w serce w czasie szarpaniny z milicją - ustaliła komisja ukraińskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.
Według MSW Ołeksand Muzyczko miał sam się zastrzelić
Według MSW Ołeksand Muzyczko miał sam się zastrzelić Foto: petro charivne/youtube

Informuję o tym podał portal unian.ua. Komisja badała okoliczności zdarzenia z końca marca w Równem, kiedy to mężczyzna zmarł w czasie zatrzymywania go przez wydział zwalczania przestępczości zorganizowanej i milicyjny oddział specjalny "Sokił" (Sokół). Muzyczko miał rany postrzałowe.
Wiceminister spraw wewnętrznych Wołodymyr Jewdokimow mówił wtedy, że mężczyzna był członkiem zorganizowanej grupy przestępczej i zaczął strzelać do funkcjonariuszy podczas próby zatrzymania.

Komisja potwierdziła tę wersję i nie stwierdziła nieprawidłowości podczas milicyjnej operacji. Śledczy ustalili, że funkcjonariusze nakazali Muzyczce i jego kompanom paść na ziemię, ci ostatni wykonali polecenie, natomiast Muzyczko rzucił się do ucieczki.  Z przesłuchania świadków i analizy ekspertów wynika, że gdy milicjanci po pościgu zaczęli go obezwładniać, ten w czasie szarpaniny strzelił kilkakrotnie. Jedna z kul trafiła go w serce.

Według Prawego Sektora, wydarzenia wyglądały inaczej - założono mu na ręce kajdanki, pobito, a następnie świadkowie mieli usłyszeć strzały z broni maszynowej.

Prawy Sektor uważa, że śmierć aktywisty, który koordynował działalność tej skrajnie prawicowej organizacji w zachodniej części Ukrainy, to zabójstwo na zamówienie. Zleceniodawcą miał być osobiście minister spraw wewnętrznych Arsen Awakow. Działacze zwracają uwagę, że Ołeksandr Muzyczko nie był wcześniej wzywany ani do prokuratury, ani do milicji i nic nie wiadomo o sprawach karnych dotyczących jego osoby. Organizacja zapowiedziała, że się zemści.

Protesty na Ukrainie: serwis specjalny >>>

Muzyczko był działaczem skrajnie nacjonalistycznej partii ukraińskiej UNA-UNSO (Ukraińskie Zgromadzenie Narodowe-Ukraińska Samoobrona Narodowa) i koordynatorem Prawego Sektora w zachodnich obwodach Ukrainy. W 1994 roku brał udział w pierwszej wojnie czeczeńskiej, dowodząc ochotniczym oddziałem UNA-UNSO. Był także osobistym ochroniarzem prezydenta Czeczenii Dżochara Dudajewa. Za wojenne zasługi został nagrodzony najwyższym odznaczeniem Czeczeńskiej Republiki Iczkerii, orderem "Bohater Narodu", którym własnoręcznie udekorował go Dudajew.

"Saszka Biały" stał się ostatnio gwiazdą internetu, gdy umieścił tam kilka filmików, a których, m.in. groził ministrowi spraw wewnętrznych Ukrainy, że go "zniszczy i powiesi jak psa, za nogi na bramie MSW", jeśli ten zechce go aresztować. Na innym wygrażał prokuratorowi w Równem, który nie spieszył się z aresztem człowieka oskarżanego o uduszenie kobiety.

polskieradio.pl/unian.ua/iz

''

Komentarze4
aby dodać komentarz
Sortuj: od najnowszegood najstarszego
szeleszczyciel2014-07-30 18:01 Zgłoś
Użytkownik zima napisał
A my teraz, w obronie tych właśnie Ukraińców, wpuszczamy do naszej Ojczyzny wojska NATO, amerykańskich żołnierzy, kupujemy od USA broń...W kraju, w którym wiele osób przymiera (dosłownie) głodem.
Możliwe, że to zło konieczne. Pewnym jest jednak, że USA nie przybywają tu w celu wspomagania i ochrony Polski przed kimkolwiek, a przybywają tu, do wschodniej Europy w celu osaczenia i zdobycia Rosji, jak w 1945-tym przybyli i zdobyli Europę zachodnią.
zima2014-04-02 18:35 Zgłoś
A my teraz, w obronie tych właśnie Ukraińców, wpuszczamy do naszej Ojczyzny wojska NATO, amerykańskich żołnierzy, kupujemy od USA broń...W kraju, w którym wiele osób przymiera (dosłownie) głodem.
szeleszczyciel2014-04-02 13:26 Zgłoś
Ci Ukraińcy są całkiem podobni do tych z 1944-tego. Tamci też wieszali za nogi, obdzierali ze skóry... i wiele innych rzeczy robili, czego nie napiszę, bo ta z polskiego radia znowu to usunie. Wtedy ci Ukraińcy nazywali się OUN UPA, a teraz trochę inaczej, ale to jedno sobacze nasienie, czortowski ród.
tl1322014-04-02 10:47 Zgłoś
Ci Ukraińcy coraz bardziej mi się podobają, tacy samodzielni... Sami zrobili rewolucję (bez udziału z zewnątrz); Janukowicz sam uciekł (mimo, że się nie bał, kiedy do niego strzelano); snajperzy sami postanowili zamordować sto osób (bez jakiejkolwiek pomocy zza miedzy); sami postanowili ogłosić, że teraz są demokracją i będą w UE (bez nacisków NATO i USA); a teraz zabijają się sami, mimo że nie planują zbiorowego samobójstwa, jak to ocenia świat...

Czytaj także

MSW Ukrainy: lider Prawego Sektora Ołeksandr Muzyczko zabity przez milicję

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2014 12:40
W Równem, na zachodzie Ukrainy, zastrzelony został znany jako "Saszko Biłyj" Ołeksandr Muzyczko, jeden z liderów Prawego Sektora, stowarzyszenia organizacji nacjonalistycznych, bardzo aktywnego podczas protestów na kijowskim Majdanie Niepodległości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kijów: Prawy Sektor przed gmachem parlamentu

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2014 23:59
Około 1,5 tysiąca zwolenników skrajnie prawicowej partii Prawy Sektor pikietowało siedzibę parlamentu Ukrainy, domagając się dymisji ministra spraw wewnętrznych Arsena Awakowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prawy Sektor kazał strzelać do protestujących? Ławrow znów szokuje

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2014 21:05
- Moskwa dysponuje danymi świadczącymi o tym, że działania snajperów na kijowskim Majdanie koordynował skrajnie nacjonalistyczny Prawy Sektor - oświadczył minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ukraina: działacze Prawego Sektora opuścili hotel w Kijowie

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2014 12:26
Działacze wyjechali z hotelu rano. Wcześniej zatrzymano należącego do tego ruchu sprawcę poniedziałkowej strzelaniny w stolicy.
rozwiń zwiń