Pogoda na weekend: pochmurno i deszczowo. Kilka kresek powyżej zera
Przeważająca część Polski znajduje się w obszarze wyżu, ale od północy kraju stopniowo będzie się nasuwać zatoka związana z niżem znad Finlandii. Z zachodu napływa dość ciepłe powietrze polarno-morskie - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
2016-11-26, 06:58
W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami. Rano i przed południem w wielu miejscach mgły. Na północnym wschodzie oraz na wybrzeżu okresami słabe opady deszczu.
Wiatr na przeważającym obszarze słaby i umiarkowany, jedynie na północy i na północnym wschodzie wiatr umiarkowany, porywisty, na wybrzeżu okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni i zachodni.
Temperatura maksymalna od 3 do 7 stopni Celsjusza.
x-news.pl, TVN Meteo Active
REKLAMA
W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie przeważnie duże. Okresami opady deszczu, początkowo na północy, a później również w centrum kraju oraz miejscami na południu.
Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresowo dość silny, z kierunków zachodnich. W północnej połowie kraju wiatr porywisty, nad morzem i na Pomorzu osiągający w porywach 70 km/h.
Temperatura minimalna na przeważającym obszarze od 0 do 3 stopni Celsjusza, nad morzem 4-5 stopni Celsjusza, a w dolinach górskich od -2 do 1 stopnia Celsjusza.
W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na krańcach zachodnich. Przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu, na południu i w centrum kraju początkowo także deszczu.
Wiatr umiarkowany i porywisty, na północy w porywach do 60 km/h, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, osiągający w porywach 80 km/h, północno-zachodni i zachodni. Miejscami zawieje śnieżne.
REKLAMA
Temperatura maksymalna od 3 do 6 stopni Celsjusza.
Prognoza pogody dla Warszawy
W Warszawie w sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-zachodni. Temperatura maksymalna 4 stopnie Celsjusza.
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Słabe opady deszczu. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni. Temperatura minimalna 1 stopień Celsjusza.
W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni. Temperatura maksymalna 5 stopni Celsjusza.
PAP, kk
REKLAMA