X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

730 dzieci zabitych tylko w pierwszym miesiącu kampanii. Raport Lekarzy bez Granic ws. Birmy

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2017 10:12
Co najmniej 6,7 tys. przedstawicieli mniejszości muzułmańskiej Rohingja, w tym 730 dzieci poniżej pięciu lat, zostało zabitych w pierwszym miesiącu kampanii prowadzonej przez wojsko na zachodzie Birmy - poinformowała organizacja Lekarze bez Granic (MsF).
Młoda matka z dzieckiem z grupy etnicznej Rohingja w obozie dla uchodźców w Bangladeszu
Młoda matka z dzieckiem z grupy etnicznej Rohingja w obozie dla uchodźców w BangladeszuFoto: Hafiz Johari/Shutterstock.com

- Liczba zabitych jest przypuszczalnie zaniżona - oświadczył dr Sidney Wong z MsF, który przepytał 11 tys. uchodźców Rohingja w Bangladeszu. Pod koniec sierpnia schronienie przed przemocą znalazło tam ponad 640 tys. przedstawicieli tej grupy. 


Do tej pory birmańska armia poinformowała zaledwie o 400 ofiarach śmiertelnych wśród - jak to ujęła - "terrorystów Rohingja", którzy wszczęli akty przemocy 25 sierpnia. Tego dnia rebelianci z Arakańskiej Armii Zbawienia Rohingjów (ARSA) zaatakowali 30 placówek wojskowych w zamieszkanym głównie przez Rohingjów stanie Rakhine (Arakan). Wojsko birmańskie twierdzi, że operacja była konieczna ze względu na bezpieczeństwo narodowe.

ONZ: to klasyczny przykład czystki etnicznej

Przedstawiciele ONZ uznali we wrześniu operację wojska birmańskiego za klasyczny przykład czystki etnicznej. Według oenzetowskich śledczych przedstawiciele mniejszości Rohingja, którzy uciekli z Birmy przed przemocą, zeznali, że w sposób "konsekwentny i metodyczny" dochodziło do zabójstw, tortur i gwałtów. 

Chociaż Rohingjowie przebywają w Birmie od pokoleń, nie mają obywatelstwa i uważani są za nielegalnych imigrantów z Bangladeszu. Żyją w biedzie, mają ograniczony dostęp do opieki zdrowotnej, rynku pracy i edukacji. są pozbawieni swobody poruszania się.

rr
Zobacz więcej na temat: ŚWIAT Birma Mjanma
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Amnesty International o Birmie: zbrodnia przeciwko ludzkości wobec Rohingjów

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2017 16:07
Władze Birmy poddają mniejszość muzułmańską Rohingja długofalowej dyskryminacji, która sprowadza się do "apartheidu" - oceniła we wtorek w raporcie Amnesty International. Rodzi to pytania, co zastaną ludzie, którzy uciekli przed przemocą, gdy powrócą do domu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dramat Rohindżów. Czy pielgrzymka papieża coś zmieni?

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2017 14:19
W czasie zbliżającej się wizyty w Bangladeszu papież Franciszek spotka się z przedstawicielami mniejszości Rohingja. To muzułmanie z zachodniej Myanmar (dawniej Birma), którzy uciekli stamtąd przed prześladowaniami.
rozwiń zwiń