X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Andrzej Duda: władza wreszcie troszczy się o polskiego rolnika

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2018 16:29
- Dzisiaj mamy wreszcie przy władzy ludzi, którzy rzeczywiście troszczą się o polskiego rolnika - podkreślił w niedzielę prezydent Andrzej Duda w Spale, gdzie wziął udział w uroczystościach dożynkowych. 
Prezydent RP Andrzej Duda podczas prezentacji grup wieńcowych na Dożynkach Prezydenckich w Spale
Prezydent RP Andrzej Duda podczas prezentacji grup wieńcowych na Dożynkach Prezydenckich w SpaleFoto: PAP/Roman Zawistowski

Prezydent zaznaczył, że 2018 r. jest niezwykle ważny. - Dlatego niezwykle ważne są dla mnie te dożynki i to spotkanie w rok 100-lecia odzyskania niepodległości, której nie byłoby, gdyby nie te wszystkie zasługi polskiej wsi, gdyby nie to przeniesienie tradycji, gdyby nie ta gotowość oddania swoich synów na służbę Rzeczypospolitej, żeby bronili granicy, żeby walczyli o wolność, żeby walczyli o własne państwo - zauważył Andrzej Duda. 

Jak dodał, "długo można by wymieniać zasługi, które polscy chłopi położyli dla Rzeczypospolitej". - To jest ta wielka tradycja, przed którą pochylam dzisiaj głowę. Za ten trud pracy i stania przy Polsce z całego serca dziękuję - oświadczył prezydent.  

Prezydent dziękował obecnemu w Spale ministrowi rolnictwa Janowi Krzysztofowi Ardanowskiemu za to, że "ta troska jest i ją rzeczywiście widać". Podziękował m.in. za pieniądze przekazane tym, którzy ucierpieli w wyniku suszy. - Mam nadzieję, że ta pomoc (...) rzeczywiście zrekompensuje straty i pomoże rolnikom podnieść się z tej klęski, która dotknęła ich gospodarstwo. Wierzę, że te pieniądze szybko dotrą i pozwolą w przyszłym roku w normalny sposób gospodarować - zaznaczył Andrzej Duda. 

Prezydent dziękował również szefowi resortu rolnictwa za poszerzanie możliwości sprzedaży bezpośredniej i za propozycję postawienia na ekologiczne rolnictwo. 

- Niech się Polska rozwija, niech się rozwija dobrze, niech się rozwija mądrze, ale przede wszystkim niech polskie gospodarstwo rolne pozostanie gospodarstwem rodzinnym - podkreślił Andrzej Duda.

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent: mamy prawo do tego, aby się sami rządzić i decydować o sobie

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2018 21:20
- Mamy prawo do tego, aby się sami rządzić i decydować o tym, w jaki sposób będziemy naprawiali "zbutwiałe i gryzione jeszcze starymi systemowymi rozwiązaniami" instytucje w Polsce i będziemy to robili - powiedział we wtorek w Leżajsku (podkarpackie) prezydent Andrzej Duda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent Andrzej Duda: 25 osób otrzyma pośmiertnie Order Orła Białego

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2018 13:17
Maria Skłodowska-Curie, Janusz Korczak, Władysław Reymont, Ignacy Daszyński i Roman Dmowski wśród pośmiertnie odznaczonych Orderem Orła Białego. Prezydent Andrzej Duda ogłosił listę 25 osób, które 11 listopada zostaną uhonorowane za zasługi dla polskiej niepodległości.
rozwiń zwiń