X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Większe wpływy budżetu po uszczelnieniu systemu podatkowego. "Trzeba było to zrobić"

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2018 15:23
Instytut Studiów Podatkowych opublikował raport, z którego wynika, że w latach 2008-2015, szacowane straty budżetu państwa w wyniku ubytków dochodów podatkowych wyniosły około 400 miliardów złotych. Szef instytutu, prof. Witold Modzelewski zaznaczył, że są to ostrożne szacunki.
Banknoty
BanknotyFoto: Pixabay

Wcześniej ujawniono notatkę z 2015 roku sugerującą, że minister finansów Mateusz Szczurek nie widział podstaw do zmian w prawie, sprzyjających walce z wyłudzaniami VAT.

Marcin Roszkowski z Instytutu Jagiellońskiego podkreślił, że luka VAT-owska była "widoczna w każdym roczniku statystycznym i było to niepokojące". Zaznaczył, że problem dotyka każdego z nas, bo "na każdy z tych miliardów musieliśmy się zrzucić".


Luka  

Jak mówi ekonomista oszustwa związane z podatkiem VAT "przestępczym biznes przeniósł się z innych krajów, które uszczelniły system podatkowy". - Notatki świadczą o świadomości, że ten problem dziury VAT-owskiej istniał. Pozostaje pytanie dlaczego nie była ona łatana, bo na to nakładają się różne inne problemy. Dziura w budżecie sprawiła, że brakujące pieniądze trzeba było pożyczać, albo podnosić podatki - powiedział ekonomista w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl.

Jak mówi Marcin Roszkowski, większe przychody z podatku VAT to także wynik wzrostu gospodarczego. Ekonomista nie spodziewa się "skokowych wzrostów wpływów do budżetu państwa po uszczelnieniach systemu podatkowego", które jego zdaniem było konieczne. - Trzeba było to zrobić i wygląda na to, że to było dobrze zrobione - podsumowuje w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl.

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak