Pożary łąk w Czechach. Z ogniem walczą czeskie i polskie jednostki straży pożarnej
Polskie oraz czeskie jednostki straży pożarnej gaszą pożar traw i kosodrzewiny w Karkonoszach w rejonie Łabskiego Szczytu. Oficer prasowy z komendy miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze Krzysztof Zakrzewski powiedział IAR, że prowadzone są działania w Karkonoskim Parku Narodowym po czeskiej stronie granicy.
2018-11-17, 21:15
Posłuchaj
Płoną łąki w Karkonoszach (IAR)
Dodaj do playlisty
Pożar udało się zatrzymać na granicy. Do tej pory po czeskiej stronie spłonęło od 5 do 8 hektarów.
Ze strony polskiej na miejsce wysłano 9 jednostek straży pożarnej, a z czeskiej- 11. Akcja jest trudna z powodu problemów z dojazdem. Wieje też silny wiatr.
Jak informuje portal 24jgora.pl, ogień dotarł na odległość kilku metrów od schroniska Labska Bouda, ale sam budynek z uwagi na kierunek wiatru nie powinien być zagrożony. Schronisko jest położone na wysokości 1340 metrów nad poziomem morza, niemal u źródła Łaby w Karkonoskim Parku Narodowym. Już raz- w 1965 roku- doszczętnie spłonęło.
Ogień widoczny jest z odległości kilku kilometrów.
ras