X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Michał Woś: komisja ds. pedofilii zbada problem w wielu środowiskach

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2019 08:33
- W poniedziałek Komitet Stały Rady Ministrów, czyli ostatni organ w procesie legislacyjnym przed zatwierdzaniem ustaw przez rząd, przyjął kształt ustawy dotyczącej powołania państwowej komisji ds. pedofilii - powiedział Michał Woś, były wiceminister sprawiedliwości. - Komisja będzie miała szerokie uprawnienia i zbada wskazany problem nie tylko w środowisku kościelnym - dodał.
Audio
  • 9.07.19 Michał Woś: komisja ds. pedofilii będzie miała szerokie uprawnienia.
Minister środowiska Michał Woś
Minister środowiska Michał WośFoto: PR24/AK
  • W poniedziałek Komitet Stały Rady Ministrów przyjął kształt ustawy dotyczącej powołania państwowej komisji ds. pedofilii
  • W skład państwowej komisji wejdą najprawdopodobniej przedstawiciele parlamentu, reprezentant premiera, prezydenta i rzecznika praw dziecka, a także grono eksperckie

Wicepremier Jacek Sasin na antenie Polskiego Radia 24 zapowiedział na początku lipca, że niebawem rozpocznie swoją działalność państwowa komisja ds. pedofilii. Michał Woś zaznaczył, że w poniedziałek Komitet Stały Rady Ministrów przyjął kształt ustawy, która pozwoli na jej powołanie.

Jacek Sasin 663.jpg
Jacek Sasin: wkrótce zacznie działać komisja ds. pedofilii

- W niektórych aspektach mogą pojawić się jeszcze pewne zmiany. Wstępny projekt zakłada, że w komisji znajdą się przedstawiciele parlamentu, niekoniecznie posłowie, reprezentant premiera, prezydenta i rzecznika praw dziecka, a także grono eksperckie. Będzie w niej również obowiązywała większość 3/5 - wyjaśnił minister ds. pomocy humanitarnej.

Pedofilia problemem wielu środowisk

Michał Woś podkreślił, że były środowiska, które próbowały wmówić społeczeństwu, iż pedofilia jest problemem jednego środowiska, czyli Kościoła. Gość Polskiego Radia 24 zaznaczył, że nie jest to prawdą i nie można wmawiać, że to temat wyłącznie kościelny.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Michał Dworczyk: komisja ds. pedofilii za tydzień na obradach rządu

- Dzięki statystykom Ministerstwa Sprawiedliwości oraz służby więziennej wiemy, ilu duchownych odbywa kary za przestępstwa pedofilskie. Jest to drobny procent. Dlatego państwowa komisja zajmie się nie tylko jednym środowiskiem. Będzie miała szerokie uprawnienia do badania wielu środowisk - wskazał.

Dodatek 500+ dla niepełnosprawnych

We wtorek rząd zajmie się ustawą wprowadzającą comiesięczny dodatek w wysokości 500 zł dla osób niepełnosprawnych powyżej 18. roku życia. Michał Woś stwierdził, że jest to bardzo dobre rozszerzenie wsparcia dla tych, którzy nie są zdolni do samodzielnej egzystencji.

mid-18711025posiedzenie rządu1200.jpg
Ruszają prace nad rozszerzeniem programu Dobry start i 500+ dla niepełnosprawnych

- Rząd Zjednoczonej Prawicy jest rządem odpowiedzialnym. Wszystko dzieje się w swoim czasie, w ramach możliwości budżetu. Obecnie jest on w takim stanie, że możemy doprowadzić do rozszerzenia programu 500+. Mam nadzieję, że Sejm zajmie się ustawą już wkrótce, by jej skutki mogły być odczuwalne jesienią – zaznaczył minister.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Jarosław Porwich: program 500+ bardzo mocno zniwelował zubożenie społeczeństwa

Michał Woś przypomniał również o tym, co do tej pory rząd zrobił, by ułatwić życie osobom niepełnosprawnym. Wśród tych rozwiązań znalazły się m.in. specjalna danina solidarnościowa, na którą składają się osoby zarabiające powyżej 1 mln zł rocznie, podniesienie renty socjalnej oraz przywileje związane np. z pierwszeństwem w aptekach.

Z ministrem Michałem Wosiem rozmawiała Dorota Kania.

Polskie Radio 24/db

-----------------------------------

Data emisji: 9.07.2019

Godzina emisji: 7.36

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Iwona Arent: pedofilia to niecny czyn, który trzeba ścigać wszędzie, nie tylko w Kościele

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2019 09:09
- To od ludzi wierzących, którzy tworzą Kościół, zależy, czy rozliczymy osoby odpowiedzialne, które dopuszczają się okropnych czynów pedofilii - powiedziała Iwona Arent z Prawa i Sprawiedliwości. - Pedofilia nie dotyczy jednak tylko osób duchownych - zaznaczyła posłanka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grzegorz Łaguna: jeśli mamy odnawiać środowisko polskiego Kościoła, trzeba zacząć od komisji

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2019 10:00
– W filmie "Tylko nie mów nikomu" padają zarzuty pod adresem konkretnych biskupów. Trzeba zacząć działać, a od tego są instytucje państwa. Dziennikarze odliczają kolejne dni, a przesłuchania ludzi, którzy ukrywali przestępców w Kościele, na razie się nie odbyły - powiedział Grzegorz Łaguna (Superstacja). O wpływie kryzysu w polskim Kościele na sytuację w polskiej polityce mówili także Krzysztof Karnkowski ("Gazeta Polska Codziennie") oraz Jakub Jałowiczor ("Gość Niedzielny").
rozwiń zwiń