Raport ONZ. Krytykuje rodzinę, chwali m.in. związki jednopłciowe i poligamię

2019-07-18, 21:04

Raport ONZ. Krytykuje rodzinę, chwali m.in. związki jednopłciowe i poligamię
Zdj. ilustracyjne. Foto: pixabay/public domain

Miejscem prawdziwie niebezpiecznym dla kobiet i dziewcząt okazuje się rodzina - twierdzą autorki raportu Jednostki Narodów Zjednoczonych ds. Równości Płci i Upodmiotowienia Kobiet. Rodzinę wielokrotnie określa się w raporcie mianem "ambiwalentnej przestrzeni", zaś pozytywnie ocenia się poligamię i związki jednopłciowe.

Zjawiska takie jak rozwody, tzw. małżeństwa jednopłciowe, dzieci spoza związków małżeńskich czy seks wśród nastolatków mają odzwierciedlać rosnące upodmiotowienie kobiet - wynika z raportu, o którym pisze w swym biuletynie Katolicki Instytut Praw Człowieka i Rodziny (C-FAM) z USA.

Powiązany Artykuł

pixabay lgbt homoseksualizm 1200.jpg
Większość Polaków przeciw promocji środowisk LGBT przez firmy. Zobacz najnowszy sondaż

Raport Jednostki Narodów Zjednoczonych ds. Równości Płci i Uwłasnowolnienia Kobiet (UN Entity for Gender Equality and the Empowerment of Women), w skrócie zwana UN Women, przedstawia rodzinę jako miejsce, w którym kobiety i dziewczęta nie otrzymują tego, co jest im potrzebne, i tracą autonomię.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] LGBT. Groźna ideologia czy propagowanie równości?

Jak napisała Katolicka Agencja Informacyjna, rodzinę wielokrotnie określa się w raporcie mianem "ambiwalentnej przestrzeni", zaś pozytywnie ocenia się poligamię i związki jednopłciowe, które przyczyniają się do niszczenia patriarchalnej struktury rodziny.

Zasady Yogyakarty

Zdaniem C-FAM, pełen błędów ortograficznych i gramatycznych oraz pospiesznie zredagowany raport UN Women jest świadectwem niezrozumienia istoty międzynarodowego ustawodawstwa dotyczącego praw człowieka.

Autorki traktują tekst jako okazję do wyrażenia swych własnych poglądów lub powołują się na niewiążące prawa, jak choćby tak zwane zasady Yogyakarty. Zgodnie z nimi, w przypadku konfliktu roszczeń wysuwanych przez ideologie gender czy LGBT z "pozostałymi" prawami człowieka pierwszeństwo mają te pierwsze.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Deklaracja LGBT+ w Warszawie. Wniosek Ordo Iuris o konsultacje społeczne

Jednostka Narodów Zjednoczonych ds. Równości Płci i Upodmiotowienia Kobiet powstała w lipcu 2010 r. Jej zadaniem miało być przyspieszenie tempa prac dotyczących praw kobiet i dziewcząt na całym świecie.

KAI, tvp.info

Polecane

Wróć do strony głównej