X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Radna PiS podała możliwą przyczynę awarii: do błędu doszło w czasie projektowania

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2019 21:43
Każdej sekundy do Wisły trafia 3 tys. litrów ścieków z uszkodzonej instalacji warszawskiej oczyszczalni „Czajka”. – Prawdopodobnie do błędu doszło w czasie samego projektowania tunelu pod Wisłą – powiedziała w rozmowie z portalem tvp.info Olga Semeniuk. 
Prawdopodobnie do błędu doszło w czasie samego projektowania tunelu pod Wisłą  przekonuje radna PiS
Prawdopodobnie do błędu doszło w czasie samego projektowania tunelu pod Wisłą – przekonuje radna PiS Foto: PAP/Tomasz Gzell

rafał_trzaskowski1200.jpg
Wiceszef MSWiA: R. Trzaskowski przez 29 godzin zatajał sprawę wycieku

Radna m. st. Warszawy powołała się na informacje od specjalistów zajmujących się naprawą uszkodzonych kolektorów. – Ci pracownicy zajmują się wodociągami i kanalizacją od wielu lat. Cały czas badają, co się stało, jednak prawdopodobnie projektant tunelu pod rzeką nie przewidział czynników, na które nie mamy wpływu, jak np. niski stan wód – poinformowała warszawska radna. 

Jak opisała, według relacji specjalistów przy bardzo niskim stanie Wisły mogło dojść do sytuacji, kiedy "ciśnienie wody zbyt słabo naciska na tunel, pozwalając mu na przemieszczanie się w niepożądanych kierunkach".

"Kto będzie płacił za ewentualne odszkodowania?"

Radna wyjaśniła, że zgodnie z prawami fizyki rura może się poruszać w górę i dół – możliwe, że w ostatnim czasie mogła zmieniać swoje położenie także w innych kierunkach – czytamy na portalu.

1200_ściek_Warszawa1_PAP.jpg
Jest zawiadomienie do prokuratury ws. awarii kolektora ściekowego

Olga Semeniuk w rozmowie z portalem tvp.info postawiła także pytanie o to, "kto będzie płacił ewentualne odszkodowania". – Czy będzie to projektant tunelu, wykonawca czy miasto? – pytała. Jak dodała, "tak czy owak – odpowiedzialność jest po stronie władz Warszawy".

O awarii kolektora dostarczającego ścieki do stołecznej oczyszczalni "Czajka" poinformowano w środę. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zwołał pilnie sztab kryzysowy. W związku z awarią zarząd MPWiK podjął rano decyzję o kontrolowanym zrzucie nieczystości do Wisły.

tvp.info/pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Awaria w oczyszczalni "Czajka". Fala ścieków płynie Wisłą do Płocka

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2019 14:05
– Zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie przeprowadza kontrolowany spust ścieków do Wisły wskutek awarii kolektora w oczyszczalni ścieków "Czajka" - poinformował prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. Jak dodał, z obliczeń MPWiK wynika, że zanieczyszczenia w Wiśle dotrą do Płocka za ok. 50 godzin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"3 tys. litrów zanieczyszczeń". Wstrząsające dane nt. wycieku

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2019 16:37
– Każdej sekundy do Wisły trafia 3 tys. litrów zanieczyszczeń, a zagrożenie najbardziej dotyczy ujęć wody pitnej, których jest dużo w dalszym biegu rzeki – powiedział w rozmowie z portalem tvp.info Sergiusz Kieruzel, rzecznik prasowy Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.
rozwiń zwiń