X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Każde dziecko jest świętym darem Boga". Donald Trump w ONZ o aborcji

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2019 13:25
Prezydent Stanów Zjednoczonych zapowiedział walkę ze zjawiskiem aborcji na życzenie oraz z prześladowaniem mniejszości religijnych i seksualnych. W przemówieniu, wygłoszonym na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku Donald Trump mówił, że jego administracja występuje w obronie ludzkiej godności na całym świecie.
Audio
  • ONZ - Donald Trump o aborcji i wolności religijnej cz. 1 (IAR)
  • ONZ - Donald Trump o aborcji i wolności religijnej cz. 2 (IAR)
  • ONZ - Donald Trump o aborcji i wolności religijnej cz. 3 (IAR)
Donald Trump
Donald TrumpFoto: shutterstock.com/Joseph Sohm

trump 1200 pap.jpg
Donald Trump: przyszłością świata nie jest globalizacja, ale patriotyzm

Donald Trump zaznaczył, że dla jego administracji jest jasne, życie ludzkie należy chronić od poczęcia. - Jak wiele innych narodów tutaj, tak my w Ameryce wierzymy, że każde dziecko, narodzone i nienarodzone, jest świętym darem Boga - powiedział Donald Trump.

Dzień wcześniej amerykański sekretarz stanu ds. zdrowia i opieki społecznej Alex Azar również wygłosił oświadczenie na forum ONZ w imieniu 19 krajów deklarujących, że nie ma "żadnego międzynarodowego prawa do aborcji" i potępiających użycie "niejednoznacznych terminów i wyrażeń, jak seksualne i reprodukcyjne zdrowie i prawa w dokumentach ONZ, ponieważ mogą one podkopać krytyczną rolę rodziny i promować takie praktyki, jak aborcja".

[PRZECZYTAJ TAKŻE] >>> Seria spotkań i przemówienie. Prezydent Andrzej Duda kończy wizytę w USA

Amerykański prezydent mówił także, że jego administracja chce bronić prześladowanych na świecie mniejszości. 

PAP Andrzej Duda ONZ 1200.jpg
Prezydent na forum ONZ: łamanie międzynarodowego prawa musi wiązać się z konsekwencjami

80 proc. ludności żyje w krajach, w których zagrożona jest wolność religijna

W przemówieniu na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ Donald Trump wspomniał też o organizowanym wczoraj w siedzibie Narodów Zjednoczonych spotkaniu, poświęconemu ochronie praw mniejszości religijnych na świecie. - To podstawowe prawo jest dzisiaj w coraz większym stopniu zagrożone na całym świecie. Ciężko w to uwierzyć, ale 80 procent ludności świata żyje w krajach, w których wolność religijna jest albo znacząco zagrożona, albo jest wręcz nielegalna - powiedział.

Amerykański prezydent zarzucił też internetowym gigantom, że prowadzone przez nich media społecznościowe stosują cenzurę.

[POSŁUCHAJ W PR24] >>> Komentarz Dnia: cenzura na Facebooku, spotkanie prezydentów Polski i USA, "SokzBuraka"

Donald Trump był jednym z pierwszych przywódców, którzy wystąpili na rozpoczętym dzisiaj Zgromadzeniu Ogólnym ONZ. Co roku przywódcy wszystkich państw świata przyjeżdżają do siedziby Narodów Zjednoczonych na Manhattanie, by debatować o najważniejszych globalnych problemach.
Po północy polskiego czasu na forum ONZ ma wystąpić polski prezydent Andrzej Duda.

kstar

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przed szczytem ONZ Donald Trump stanie w obronie wolności religijnej

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 07:07
Biały Dom zapowiedział na poniedziałek w Nowym Jorku globalne spotkanie w sprawie wolności religijnej. Poprowadzi je prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump. Spotkanie odbędzie się tego samego dnia, co szczyt klimatyczny ONZ, w którym amerykański prezydent najprawdopodobniej udziału nie weźmie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Duda wystąpi na 74. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. "Skupienie się na trzech wartościach"

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2019 07:31
Ponad 190 światowych przywódców przybyło do Nowego Jorku na 74. debatę generalną Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych. Głównym punktem tego wydarzenia będzie wystąpienie prezydenta USA Donalda Trumpa. Polskę w debacie reprezentuje prezydent Andrzej Duda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Donald Trump: przyszłością świata nie jest globalizacja ale patriotyzm

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2019 18:36
Podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku prezydent Stanów Zjednoczonych zaapelował do światowych przywódców, by dbali przede wszystkim o interes swoich własnych obywateli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Śniadanie w Organizacji Narodów Zjednoczonych. Kolejne spotkanie prezydentów Polski i USA

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2019 01:28
Prezydenci Andrzej Duda i Donald Trump spotkali się po raz kolejny - tym razem podczas oficjalnego lunchu wydanego przez sekretarza generalnego ONZ. Amerykański przywódca mówił o prezydencie Andrzeju Dudzie podczas toastu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Seria spotkań i przemówienie. Prezydent Andrzej Duda kończy wizytę w USA

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2019 09:40
Prezydent Andrzej Duda, w ostatnim dniu wizyty w Nowym Jorku, zabierze głos podczas spotkania poświęconego 30-leciu Konwencji Praw Dziecka, a także weźmie udział w spotkaniu poświęconym intensyfikacji działań na rzecz wdrożenia celów zrównoważonego rozwoju. Spotka się też z sekretarzem generalnym ONZ Antonio Guterresem.
rozwiń zwiń