X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Tam, gdzie są placówki Poczty Polskiej, można też korzystać z usług finansowych

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2019 13:30
Połączenie usług pocztowych z finansowymi pozwala walczyć z wykluczeniem ekonomicznym - podkreślił prezes Banku Pocztowego Robert Kuraszkiewicz podczas uroczystości z okazji 100-lecia bankowości pocztowej w Polsce.
Bank Pocztowy.
Bank Pocztowy.Foto: twitter.com/PocztowyBank

- Bank Pocztowy to zaufanie i stabilność oraz połączenie dwóch elementów misji - zaznaczył prezes Kuraszkiewicz. Dodał, że usługi finansowe oferowane przez Bank Pocztowy poprzez 4,7 tys. placówek pocztowych gwarantują powszechny dostęp do usług finansowych i jest to jeden z elementów walki z wykluczeniem ekonomicznym.

Jak podkreślił, "korzyści z synergii instytucji pocztowej i finansowej są nie do przecenienia". 

- Współpraca krajowych spółek dla lepszego wykorzystania ich potencjału gospodarczego, z poczuciem i zrozumieniem nadrzędności interesu publicznego jest obecnie kluczowa - wskazał szef Banku Pocztowego.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Czy malejące zyski banków to wyzwanie dla całej gospodarki?

- Z powstaniem 100 lat temu Pocztowej Kasy Oszczędnościowej, rozpoczął się nowy rozdział w budowaniu krajowych zasobów oszczędności - zaznaczył premier Mateusz Morawieckie w liście do uczestników uroczystości 100-lecia bankowości pocztowej w Polsce.

Dodał, że Bank Pocztowy jest ważnym ogniwem polskiego systemu finansowego, a dzięki posiadaniu jednej z najliczniejszych sieci placówek w Polsce, także bankiem łatwo dostępnym dla obywateli. - To szczególnie istotne dla osób starszych i mieszkańców małych miejscowości, gdyż wszędzie tam, gdzie są placówki Poczty Polskiej, nasi rodacy mogą korzystać z bezpiecznych usług finansowych - podkreślił szef rządu.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Placówek bankowych mniej, ale jest przed nimi przyszłość

Obecny na uroczystości prezes Poczty Polskiej Przemysław Sypniewski wskazał, że żyjemy w czasach zmiany porządku gospodarczego, które określają również rolę i zadania Poczty. Jak powiedział są przynajmniej dwa duże wyzwania: rewolucja cyfrowa i zmiana struktury handlu, która poprzez zmianę cyfrową staje się globalną. - Wydaje się, że dla każdego państwa posiadanie własnego łańcucha dostaw logistycznych, może być jednym z najważniejszych zadań, bo o tym jak rozwijać się będzie gospodarka w danym kraju będzie decydowało to, kto posiada sieć logistyczną - zaznaczył.

Dodał, że z tym związane są nowoczesne usługi bankowe, które zaczynają dotykać również usługi logistyczne i e-commerce. - Nowoczesne usługi bankowe, które Poczta Polska będzie oferowała, umożliwiają wykorzystanie szansy, jaką niesie za sobą rozwój e-commerce - wskazał. - Pocztowe usługi bankowe są i muszą być przyszłością nowoczesnej gospodarki - podkreślił Sypniewski.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Banki narzekają na obciążenia dodatkowymi kosztami

Bank Pocztowy powstał w Bydgoszczy w 1990 r. Od początku związany jest z Pocztą Polską. Ideą leżącą u jego utworzenia było dążenie do reaktywacji bankowości pocztowej w Polsce. Strategicznym partnerem i głównym udziałowcem Banku Pocztowego jest Poczta Polska, która posiada 75 proc. minus 10 akcji Banku, drugim akcjonariuszem Banku Pocztowego jest PKO BP posiadający 25 proc. plus 10 akcji Banku. Bank Pocztowy posiada ponad 1,1 mln klientów.

Bank Pocztowy, PAP, PR24, akg

Czytaj także

Banki narzekają na obciążenia dodatkowymi kosztami

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2018 19:51
Sektor bankowy jest w tej chwili ogromnie obciążony różnymi kosztami, więc jakiekolwiek nowe obciążenia, związane np. z kredytami frankowymi, mogą wpłynąć na jego destabilizację - mówi wiceprezes Związku Banków Polskich Włodzimierz Kiciński, komentując dane GUS dotyczące wyników finansowych banków w 2017 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Placówek bankowych mniej, ale jest przed nimi przyszłość

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2018 12:40
Polacy coraz częściej wybierają bankowość elektroniczną, a tradycyjnych oddziałów bankowych jest coraz mniej - wynika z badań Komisji Nadzoru Finansowego. Opublikowany raport pokazuje, że na polskim rynku jest już niewiele ponad 13 tysięcy placówek bankowych. W ciągu ostatniego roku ubyło ich prawie 800.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy malejące zyski banków to wyzwanie dla całej gospodarki?

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2018 22:00
Jaka jest sytuacja sektora bankowego w Polsce? Czy oszczędności klientów deponowane w instytucjach finansowych są bezpieczne? Po ostatnich zawirowaniach wizerunek Komisji Nadzoru Finansowego został nieco nadszarpnięty, ale jest już nowy przewodniczący i teraz jego zadaniem będzie odbudowanie zaufania.
rozwiń zwiń