X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Symbol, który jest efektem działań PR-owych". Michał Woś o Grecie Thunberg

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2020 17:17
- Greta Thunberg ma wielki posłuch wśród ludzi młodych jako pewien symbol. Natomiast ten symbol jest efektem różnych zabiegów PR-owych. Przypominam, że przy awarii Facebooka ujawniono, że jej profil prowadzi ojciec - mówił na antenie Polskiego Radia 24 minister środowiska Michał Woś.
Audio
  • Michał Woś: nawet gdyby UE osiągnęła pełną neutralność klimatyczną, to światowa produkcja CO2 nie będzie mniejsza (Rozmowa PR 24)
thunberg 1200 shutterstock.jpg
Greta Thunberg w Polsce. Lewicowa aktywistka chciała nagrać film w Elektrowni Bełchatów

Greta Thunberg, młoda szwedzka aktywistka klimatyczna, przypomniała zgromadzonej w Davos elicie gospodarczej i politycznej, że "praktycznie nic nie zrobiono dla klimatu", nawet po wielu miesiącach mobilizacji młodych ludzi na całym świecie. - Klimat i środowisko to dziś gorący temat, ale w praktyce nic nie zostało zrobione, emisje CO2 nie zmniejszyły się - ogłosiła przed otwarciem Światowego Forum Gospodarczego w Szwajcarii.

Minister środowiska podkreślił, że "nawet gdyby Unia Europejska osiągnęła pełną neutralność klimatyczną, to światowa produkcja CO2 nie będzie mniejsza. I tak będzie rosnąć". - Mam odwagę to mówić i będę to mówił, bo i tak przyrost ze strony Chin byłby większy niż cały nasz wysiłek. Trzeba na to tak patrzeć - zaznaczył Michał Woś.

1200_kopalnia_węgiel_shutterstock.jpg
Niemcy: rząd uzgodnił plan zamykania elektrowni węglowych

"Temu człowiek roztropny i uczciwy nie może zaprzeczyć"

- Nie ulega wątpliwości, że zmiany klimatyczne się dzieją. To fakt. O tym mówią naukowcy. Temu człowiek roztropny i uczciwy nie może zaprzeczyć - mówił gość Polskiego Radia 24. Jak stwierdził polityk "Ministerstwo Środowiska będzie się zajmowało całym działem ochrony przyrody". - Leśnictwo, łowiectwo, ochrona zasobów naturalnych. Będziemy blisko współpracować z resortem zajmującym się klimatem - dodał.

- Natomiast sprawy związane z energetyką i w związku z tym z emisją CO2 oraz handlem emisjami to jest odpowiedzialność ministra klimatu - stwierdził Michał Woś.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Rozmowa PR 24"
Prowadzący: Adrian Klarenbach
Gość: Michał Woś (minister środowiska)
Data emisji: 21.01.2020
Godzina emisji: 16.35

PR24/PAP/pb

Czytaj także

Linie lotnicze pod presją ekologów i Grety Thunberg

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2020 19:00
Coraz więcej Szwedów rezygnuje z lotu samolotem, by ograniczyć swój ślad węglowy. Z danych operatora największych szwedzkich lotnisk wynika, że w 2019 roku liczba pasażerów na lotach krajowych spadła aż o 9 proc. Podobne zjawisko pojawiło się także w Niemczech – podaje serwis spidersweb.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

UE przeznaczy 100 mld euro, by wesprzeć przemiany dot. neutralności klimatycznej

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2020 16:04
KE przyjęła we wtorek propozycję w sprawie Funduszu Sprawiedliwej Transformacji i mechanizmu wspierania regionów, gdzie realizacja polityki klimatycznej będzie najbardziej bolesna. Pieniądze mają być dostępne dla wszystkich państw UE, a nie tylko tych z regionami węglowymi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dariusz Piontkowski: sprawy edukacji ekologicznej i ochrony przyrody widzimy od dawna

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2020 21:11
Minister edukacji Dariusz Piontkowski powiedział, że jego resort widzi sprawy edukacji ekologicznej i ochrony przyrody od dawna. Szef MEN podczas posiedzenia Komisji Edukacji, Nauk i Młodzieży przedstawił plan działań resortu na 2020 rok.
rozwiń zwiń